„Кому вдасться перекинути на свою сторону Олександра Мороза і його прибічників, той буде фаворитом виборчої кампанії”, — відзначив сьогодні у коментарі „Контекст-медіа” політолог, доцент ЛНУ ім. Івана Франка Юрій Шведа.
Результати виборів Юрій Шведа назвав прогнозованими і очікуваними. „Результати, які на сьогоднішній день мають місце, очікувані. В принципі більш-менш, в рамках соціологічної похибки, можна говорити про рівність шансів. Мені здається на Львівщині, зрештою як і всюди, вони, вибори, проходили досить спокійно, без особливих провокацій, фальсифікацій, як про це одна і друга сторона схильна була заявляти і застерігати. Не було цього. Тим не менше, особливо на Львівщині, не знаю як на Сході, населення лякали як не бандитами, то провокаторами, бандами, тому населення боялось вийти на вулицю потягом виборчої кампанії. Нічого з того, що було очікувано, так і не відбулось”.
За словами Юрія Шведи, зараз йде підготовка до другого туру виборів, а найважливіше полягає у тому, який із штабів швидше зможе домовитись з Олександром Морозом. „Фактично йде підготовка до другого туру. А у другому турі все значною мірою буде залежати від того, куди піде лівий електорат, зокрема голоси Олександра Мороза. Найбільший мінус виборчої кампанії „Нашої України” – це те, що вони відкинули Мороза, звинувативши його у тому, що він організував отруєння і т.д. Зараз за голоси Мороза буде йти основна боротьба. Що стосується 6% протоколів, які має розглянути ЦВК, то вони нічого суттєво не поміняють в сторону жодного кандидата. Навіть якщо би всі 6% були за одного кандидата, вони не додають йому необхідних 10% для перемоги у першому турі.
Зараз завдання одного і другого штабу – хто швидше зможе домовитись з Морозом. Думаю, що команді Януковича значно простіше це зробити, ніж Ющенкові, після заяв, після тих антиморозівських випадів, і основне питання було – це питання про політичну реформу, так у всякому випадку в прямому ефірі заявляв Мороз, а „Наша Україна” чітко стояла на позиції того, що не треба проводити політичну реформу, і знову попала у ту пастку, яку сама собі розставила. Тобто політичну реформу не проводимо, владу беремо в свої руки, оскільки влада неморальна. Фактично на сьогоднішній день „Наша Україна” і вся Україна разом з нею попала у ту пастку, яку сама собі розставила”, — сказав Юрій Шведа.
31 жовтня в Україні відбулися президентські вибори. За попередньою інформацію у другий тур виборів проходять кандидати в президенти Віктор Ющенко та Віктор Янукович.