Політичний експерт Віктор Прошкін розповів, як можна підвищити явку виборців В Україні.

Про це він заявив у коментарі «Вголосу».

«По-перше, я вважаю, що необхідно визначити певний поріг явки, аби вибори могли вважатись легітимними. Це стосується усіх виборів, місцевих у тому числі. Наприклад, у маленьких містечках навіть невелика кількість людей, які прийдуть на вибори, можуть вирішити долю голосування», - пояснив Віктор Прошкін.

«По-друге, самі партії повинні максимально чітко доносити до виборця свої ідеї, аби той хотів прийти голосувати. Яскравий приклад – це опитування, яке відбудеться на наступних виборах з ініціативи «Слуги народу». Це, фактично, намагання мобілізувати свій електорат, який прийде і проголосує за цю партію на місцевих виборах», - додав експерт.

«В загальному, українця можна заохотити до голосування, спілкуючись із ним і проводячи із ним роботу. ЗМІ, в тому числі суспільне телебачення і радіо, мають вести таку собі просвітницьку роботу. Адже голоси тих, хто не прийде, можуть бути перерозподілені, вкрадені і таке інше. У нас сьогодні дуже багато партій беруть участь у виборах і часто різниця між тими, що «пройшли» і тими, що «не пройшли» буде несуттєвою. Тому саме такі голоси можуть вирішувати все», - підсумував він.

Читайте більше інформації у статті "Чому мільйони українців не ходять на вибори?"