Нормативно-правові акти України забороняють розміщення в закладах освіти партійних структур і центрів партійної агітації. Так, відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України «Про освіту», «навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій».

Тим часом у Східноєвропейському національному університеті відкрилась і діє громадська приймальня припартійної структури «Молоді регіони», яка якраз і є центром партійної агітації і пропаганди, оскільки, зі слів самих студентів, у її теперішньому офісі постійно розміщуються агітаційні матеріали, партійні прапори та інша партійна символіка Партії регіонів.

«Студенти, які до мене звернулися, нарікають на те, що раніше приміщення, де розташувалася ця приймальня, перебувало в розпорядженні працівників бібліотеки історичного факультету і використовувалося для задоволення освітніх потреб як студентів, так і викладачів. Після вселення сюди «Молодих регіонів» працівники бібліотеки змушені тиснутися в холодному книжковому фонді.

Прошу звернути увагу на правомірність та особливості укладення договору на оренду вказаного приміщення, зокрема в частині того, чому саме оголошення про намір оренди цієї частини приміщення університету було подане саме в партійну газету «Волинь-регіон», а не в незалежні громадсько-політичні видання, ту ж газету «Волинь-нова», що розташовується в одному приміщенні з СЄУ.

Попередні відписки про те, нібито на це приміщення не було альтернативних претендентів, не витримує критики, оскільки, як свідчать документи, після оприлюднення інформації про оренду приміщення в університеті «Молодими регіонами», інша молодіжна громадська організація – «Асоціація Молодих Реформаторів» – звернулася до керівництва університету з проханням теж надати в оренду якесь із приміщень навчального закладу. Однак отримала від керівництва університету фактичну відмову, з посиланням на те, що рішення на здачу в оренду приміщення приймає Міністерство освіти, науки, молоді і спорту або ж Волинська обласна рада.

На те, що «Молоді регіони» фактично є структурними підрозділом Партії регіонів, вказує ряд фактів. Згадка про Партію регіонів навіть згадується в пункті 4.1 Статуту «Молодих регіонів», де йдеться про особливості членства в організації.

Вбачаю в цьому порушення статті 6 Закону України «Про політичні партії», яка не допускає створення і діяльність подібних структур на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.

Враховуючи вищенаведене, вимагаю усунути порушення Закону щодо розміщення в закладах освіти центрів партійної агітації та пропаганди, розірвати договір оренди приміщення з ГО «Молоді регіони» та повернути згадане приміщення в розпорядження працівників бібліотеки – для освітніх потреб викладачів і студентів», - зазначається у запиті депутата Волинської облради від ВО «Свобода» Олександра Пирожика.