Голова регіонального політичного об’єднання „Галицький вибір” Юрій Шухевич вважає політичним замовленням арешт рахунків Львівської міської ради.
Про це Юрій Шухевич заявив сьогодні під час круглого столу громадських організацій Львова з приводу арешту майна Львівської міськради, спричиненого позовом скульпторів Сухорських про стягнення авторської винагороди за спорудження пам’ятника Т.Шевченку у м. Львові.
„Це явне політичне замовлення”, ― сказав він.
Юрій Шухевич зазначив, що ця справа тягнеться уже 12 років і досі суди не приймали рішення з цього питання.
Прийнявши це рішення, за його словами, Галицький суд просто паралізував все місто.
Юрій Шухевич також поінформував, що Конституційний суд заперечив практику накладання арешту на все майно боржника, а лише на частку майна співрозмірну із сумою боргу. За його словами, КСУ звернувся до Верховної Ради з пропозицією прийняти відповідний закон.
Крім цього, на думку Юрія Шухевича, пам’ятник Т.Шевченку, споруджений у центрі Львова, не вартує тієї суми грошей, яку вимагають скульптори.
Як повідомляв "Вголос", 22 лютого на майно і рахунки Львівської міської ради накладено арешт внаслідок рішення прийнятого місцевим судом Галицького району за позовною заявою братів Сухорських, авторів пам’ятника Т.Шевченку у Львові, про стягнення з Львівського міськвиконкому близько 650 тис. грн.
5 березня Львівська міська рада написала скаргу у місцевий суд Галицького району, однак до сьогодні скарга не розглянута.
Львівський міськвиконком відправив телеграму міністрові юстиції з повідомленням про заблокування рахунків та арешт майна міськради та з проханням допомогти, а 28 березня ― відповідне звернення до Президента України, прем’єра, голови Верховного суду, Генпрокурора, у якому просить створити відповідну комісію, яка б негайно розглянула стан, у який потрапила міськрада.
Безпосереднім організатором будівництва пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові виступив Український громадський комітет будови пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові (м. Торонто, Канада) і будівництво здійснювалося за кошти української діаспори в Канаді, яка виплатила братам Сухорським авторську винагороду на суму 100 тис. доларів США.