Відповідне повідомлення опубліковано на сторінці Канцелярії президента РП у Твіттері.

Повідомляється, що темою розмови є питання регіональної безпеки з особливим наголосом на конфлікті на Сході України.

Після розмови з Волкером Щерський вирушить до США. У четвер глава Кабінету президента Польщі зустрінеться із представниками Держдепу США та радниками Трампа у Раді національної безпеки, пише Polsat News.

«Окрім питань безпеки у перспективі цьогорічного саміту НАТО розмови будуть також стосуватися широкої польсько-американської двосторонньої співпраці і теперішнього стану наших стосунків», – заявив він.

Нагадаємо, через суперечку Польщі з Ізраїлем американська адміністрація надіслала Варшаві сигнал, що польській владі не слід сподіватися на зустрічі ні з президентом Трампом, ні з віце-президентом Пенсом, доки кризу не буде вирішено.

Згодом стало відомо, що заява про критичне ставлення США до закону про Інститут національної пам'яті з'явилася у МЗС Польщі за чотири дні до прийняття змін.

Польський портал Onet.pl отримав документи, згідно з якими президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький не зможуть відвідати Білий дім і зустрітися з Дональдом Трампом та іншими американськими високопосадовцями, поки до закону не будуть внесені зміни.  

Натомість заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький заперечив інформацію про скасування урядом США зустрічей на найвищих рівнях з представниками польської влади до часу зміни закону про Інститут національної пам'яті.