Відповідний запит вона зачитала на сесії сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

«Звертаю вашу увагу, що вже втретє поспіль усупереч вимогам статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 32, 34 Регламенту Львівської міської ради порушують процедуру підготовки та оприлюднення проектів ухвал і проекту порядку денного пленарних засідань Львівської міської ради.

Так, проект порядку денного пленарного засідання ЛМР на 30.12.2015 з'явився на сайті Львівської міської ради та був надісланий депутатам напередодні – 29.12 після 15:00, а тексти проектів ухвал, які виносять для розгляду, – ще пізніше.

Повністю підтримуючи необхідність вирішення всіх важливих та термінових для міста справ у році, що минає, вкотре наголошую, що негативна практика систематичного порушення встановлених процедур позбавляє депутатів можливості своєчасно підготуватися до пленарних засідань сесії, належної участі в розгляді та особливо в голосуванні питань порядку денного.

Заручниками цієї ситуації також є територіальна громада м. Львова, яку позбавлено гарантованого їй Конституцією та законами України права на участь в ухваленні рішень з питань місцевого значення, оскільки вона не має можливості попередньо ознайомитися з проектами рішень, надати свої пропозиції чи зауваження щодо них.

Вищевикладені факти призводять до ухвалення неякісних нормативних документів, унаслідок чого їх доводиться доопрацьовувати, а інколи повністю скасовувати. Як наслідок, порушується стабільність суспільних відносин між органами місцевого самоврядування і громадянами.

Звертаю вашу увагу на те, що не оприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також ст. 351 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за невиконання вимог депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації у вигляді штрафу від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років», – йдеться в запиті.

Відтак Юлія Гвоздович наголосила меру: «У разі ігнорування моїх вимог та продовження практики грубого порушення встановлених законодавством та Регламентом ЛМР процедур як голова профільної комісії законності вважатиму за необхідне вживати заходів належного реагування для припинення вказаних порушень, у тому числі через звернення до правоохоронних органів та до суду». Вона закликала також вжити заходів з притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб Львівської міської ради, бездіяльність яких призводить до систематичного порушення встановлених законодавством України та Регламентом ЛМР процедур, зокрема щодо підготовки та оприлюднення проекту порядку денного та проектів ухвал пленарних засідань ЛМР. Зобов'язати секретаріат ради дотримуватися строків підготовки проектів нормативних актів та проекту порядку денного, їх своєчасного оприлюднення на сайті ЛМР та доведення до відома депутатів. Не допускати включення в порядок денний та розгляду на сесії проектів ухвал, які не пройшли встановленої законодавством процедури.

Нагадаємо, депутат від фракції ВО «Свобода» Андріян Гутник звернувся до голови постійної комісії законності Львівської міськради Юлії Гвоздович із запитом щодо фактів порушення міським головою Андрієм Садовим регламенту ради при розгляді міського бюджету на 2016 рік.