Голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор виступає за збереження НРУ як самостійної партії.
„Необхідність збереження НРУ викликана тим, що є тенденції збереження при владі окремих одіозних постатей. Пропрезидентська партія не посміє говорити навіть дуже делікатно президентові неприємні речі”, ― сказав Ярослав Кендзьор.
Ярослав Кендзьор припускає, що більшість людей старої політичної і владної номенклатури, які сьогодні зайняли певні посади в новій владі, висловлять бажання вступити в нову парті.
„В новій партії можуть опинитися зовсім різні люди. Візьміть вчорашнього соціал-демократа Кременя. Який сьогодні займає посаду заступника держсекретаря. Він неодмінно піде в нову партію, а там вже недалеко що й Шурма зайде в нову партію. Я не зовсім розумію, як я можу бути з ними буду в одній партії”, ― сказав Ярослав Кендзьор.
Ярослав Кендзьор пояснив, що рішення ЛКО НРУ про готовність вступу у нову партію слід розглядати як декларацію про готовність до переговорів по це на партнерських засадах, а не як остаточне рішення.
„Таке рішення нам дає можливість вести переговори і консультації”, ― сказав Ярослав Кендзьор.
Як повідомляло агентство, більшість крайових осередків НРУ висловилися проти входження у нову пропрезидентську партію. Проте остаточне рішення буде прийнято на з’їзді НРУ, який відбудеться 19 лютого при розгляді питання „Про участь НРУ у виборах 2006 року”.
5 лютого Львівська крайова організація НРУ прийняла рішення направити Президенту України Віктору Ющенку звернення про готовність вступити до нової пропрезидентської партії.
Президент України Віктор Ющенко звернувся до політиків з пропозицією створити єдину народну партію „Наша Україна”, яка б підтримала дії народного президента та уряду.