Народний депутат України, голова ЛОО партії „Наша Україна” стверджує, що при розподілі посад у Львівській ОДА не були дотримані політичні домовленості.
Про це Тарас Стецьків повідомив сьогодні „Вголосу”.
„Президент України Віктор Ющенко запропонував абсолютно новий принцип формування центральних та місцевих виконавчих влад, який полягає в обов’язковій публічності і прозорості цього процесу, а також принцип політичних домовленостей партій-учасників коаліції „Сила народу” при формуванні виконавчої влади. Такий принцип був в повній мірі застосований при формуванні Кабінету міністрів України. Керуючись таким підходом, наша організація запропонувала новопризначеному губернатору цілий ряд пропозицій на різноманітні ділянки виконавчої влади, як в обласній держадміністрації, так і в районних адміністраціях. На жаль, оприлюднений Петром Олійником список заступників дозволив нам засумніватися а тому, що принцип, який запропонував Президент України, дотримується на Львівщині. Оприлюднені кандидатури заступників голови ОДА – це є наслідок не політичних домовленостей і не політичних пропозицій, а наслідок персонального підбору виконавців, які, на думку голови ОДА, можуть з ним співпрацювати. Ми не заперечуємо права губернатора підбирати таку команду, яку він хоче. Але ми так само маємо право дату політичну оцінку такого підбору”, ― сказав Тарас Стецьків.
Він також наголосив на тому, що сформована команда заступників голови Львівської ОДА – це персональна команда Петра Олійника. „І тому ми констатуємо, що посади заступників – це є персональна команда Петра Олійника, а не наслідок політичних домовленостей. І тому ми будемо підтримувати політику обласної адміністрації і голову, але ми хочемо, щоб громадськість області чітко і ясно знала, що політичні домовленості не були дотримані”, ― відзначив Тарас Стецьків.
„Не хочеться, щоби завтра про новобраного голову адміністрації сказали, що він по суті працевлаштував працівників свого штабу. Оскільки більшість заступників – це є ті люди, які працювали в обласному штабі блоку „НУ”, це є люди, яких добре знає Петро Михайлович, які працювали з ним в Червонограді, це стосується Сеника і В’язівського”, ― зазначив Тарас Стецьків.
Тарас Стецьків повідомив, що обласна організація партії „Наша Україна” подавала новопризначеному голові Львівської ОДА конкретні пропозиції щодо кандидатур заступників. „Ми вносили пропозиції по посадам заступника з економіки і фінансів і заступника з питань соціальної політики. Посада заступника з економіки і фінансів була врахована, а посада з питань соціальної політики навіть не обговорювалась”, ― відзначив Тарас Стецьків.
На думку Тараса Стецьківа, неврахування інтересів та позицій суб’єктів політичного процесу на Львівщині, а також інтересів громадських організацій, може поставити владу в певний вакуум. „Не думаю, що це буде добрий старт нової команди обласної адміністрації у Львівський області”, ― сказав він.
Тарас Стецьків також зазначив, що „ми дуже боїмося, що в такий спосіб будуть формуватись і РДА, і керівництво управлінь в обласній адміністрації”.
„В неділю проводиться нарада, яка, як виявилось, носила ритуально-бутафорний характер, де ніби політичні партії-учасники коаліції „Сила народу” щось обговорюють і щось формують, а на другий день губернатор виходить на прес-конференція і оголошує той список, який давним-давно у нього був підготовлений і лежав у папці. Виникає питання: для чого скликати нараду? Ми абсолютно погоджуємось з тим, що губернатор може так робити, але тоді не треба бавитись на Львівщині в псевдополітичну коаліцію, бо такої немає”, ― відзначив Тарас Стецьків.