Як інформує прес-служба ЛОР, у рамках робочої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні п. Кейсом Кломпенхаувером, Петро Колодій відзначив, що для Львівської області є важливим налагодження більш тісної співпраці з представниками бізнесу Королівства Нідерландів.

«Наша держава молода. Їй лише 22 роки, але за цей час нам довелося пройти нелегкий шлях. Зокрема, ми перейшли на ринкову економіку, тому зараз для нас є особливо важливою співпраця з іноземними державами», – сказав очільник обласної ради.

За словами Петра Колодія, Львівщина готова до залучення іноземних інвестицій, зокрема, в аграрний сектор економіки. Окрім того, іноземні інвестори також можуть розглядати варіанти щодо вкладення своїх коштів і в інші галузі, такі як – освіта, наука чи культура. «В особі Львівської обласної ради ми готові приймати і захищати тут Ваш бізнес, а також робити все для того, аби наша співпраця поглиблювалася», – наголосив Петро Колодій.

У свою чергу Кейс Кломпенхаувер відзначив, що завдання Посольства, окрім політичної сторони, – це також економічний блок.

«Одним з моїх завдань як Посла – знайти можливості співпраці між українським і нідерландським бізнесом. Відтак, я хотів би налагодити хороші стосунки на державному, обласному і муніципальному рівнях, щоби створювати добрі умови для нашої співпраці. Принагідно хочу акцентувати на важливому для всіх нас питанні – підписанні Угоди про асоціацію між України та Європейським Союзом», – сказав посол.
За його словами, одним з найбільших пріоритетів для Посольства Королівства Нідерландів в Україні також є аграрний сектор. Зокрема, у Посольстві працює цілий сільськогосподарський відділ, який займається питаннями аграрного сектору.

«Ми також готові співпрацювати і в інших секторах економіки, таких як логістика. Адже Нідерланди в Європейському Союзі посідають важливе місце у цій галузі, а тому прагнемо, щоби наші логістичні магістралі просувалися далі. Більше того, питання логістики стосуються і аграрного сектору, оскільки ми хочемо, щоби продукти сільськогосподарського виробництва доставлялися до кінцевого споживача свіжими», – сказав п. Кейс Кломпенхаувер.

Посол Королівства Нідерландів в Україні зауважив, що їхній бізнес розглядає можливість інвестування у розрізі трьох етапів. Зокрема, спершу представники компаній вивчають ринок для подальшого експортування своєї продукції. Далі, якщо експорт відбувається без проблем, тоді нідерландські інвестори намагатимуться відкрити тут своє представництво. І, по-третє, якщо співпраця відбувається без зауважень, то цей інвестор не буде лише експортувати товари сюди, але й захоче створити тут своє виробництво.

«Налагодження такої співпраці – це довгий процес, заснований на довірі і впевненості. Це означає, що тут немає виникати несподіванок від податкової системи, не повинно бути випадків рейдерства», ¬– відзначив п. Кейс Кломпенхаувер.

Також він додав, що тиждень тому вони зустрічалися з представниками 75 аграрних компаній Королівства Нідерландів, які розглядають можливість увійти на ринок України. Однак зроблять вони цей крок лише після того, як в Україні покращиться інвестиційний клімат.