Документ підписали голова Львівської ОДА Михайло Костюк та Маршалек Малопольського Воєводства Марек Сова, інформує кореспондент Вголосу.

Марек Сова зазначив, що в підписаному протоколі представлена низка проектів, передбачених для реалізації у цьому році. В економічному аспекті буде проведено форуми у Кракові та Львові. Розроблено також проект для молоді «Наші регіони – в серці Європи». Це спільний проект Тюрингії, Прешова, Кракова та Львівщини.
Крім того, у 2013 році, вже традиційно, відбуватимуться політичні зустрічі представників Польщі, Львівщини і Тюрингії.

Маршалек Малопольського Воєводства додав, що у виконавчому протоколі передбачені заходи культурного характеру, зокрема конференція, на якій обговорюватимуть питання відновлення краківськими реставраторами пам’яток архітектури у Львові.

«Ми хочемо напрацювати модель співпраці між місцевими громадами. Йдеться про співпрацю між школами наших територій, підприємцями, представниками аграрного бізнесу. Це найважливіше – аби була широка, тісна співпраця на найнижчому рівні», – сказав Марек Сова.

Михайло Костюк розповів, що Угода між Львівською областю та Малопольським воєводством передбачає створення спільних транспортних і туристичних маршрутів, культурний і технологічний обмін. Крім того, за словами керівника області, в рамках угоди є можливість активно розвивати проект «Карпатський Єврорегіон».

«Найголовнішим пунктом Угоди є те, що громади Львівщини на умовах співфінансування мають можливість брати участь у тих проектах, які фінансує Євросоюз: вони пов’язані із екологічними проблемами, розвитком територій і транскордонної співпраці», – сказав Михайло Костюк.

Він додав, що Угода діє вже 10 років, однак про певні підсумки говорити ще рано.

«Наше завдання, щоб наш та польський бізнеси знаходили нові дотичні форми, щоб українські сільгоспвиробники знайшли собі партнерів у Польщі і почали розвивати новітні технології тут, на Львівщині, щоб було більше спільних робочих місць. Хочемо, щоб з фази стихійної, неорганізованої торгівлі ми перейшли до фази спільного виробництва», – зазначив голова ЛОДА.