Голова Львівської ОДА Петро Олійник і Надзвичайний та Повноважний Послом Республіки Польща в Україні Яцек Ключковскі обговорили спільні українсько-польські проблеми.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Як зазначив під час розмови посол, він приїхав до Львова не лише для того, аби представитися керівникові Львівщини, але й щоб обговорити з ним спільні українсько-польські проблеми. Яцека Ключковські турбує ситуація з будівництвом нових митних переходів на спільній ділянці кордону. Крім того, посол наголосив на необхідності відкриття у Львові культурного центру для польської діаспори. Адже в області сьогодні мешкає 19 тисяч етнічних поляків.

Голова Львівської ОДА зробив акцент на важливості поглиблення транскордонної і міжрегіональної співпраці, а також на ефективному використанні коштів Євросоюзу, зокрема і тих, що виділені для будівництва нових митних переходів. За словами Петра Олійника, загалом на території Львівської області зареєстровано 366 підприємств, створених спільно з польськими бізнесменами. Польща - один з основних інвестиційних партнерів Львівщини. Станом на 1 січня 2006 року обсяг залучених інвестицій становить 70,886 млн. дол. США або 18,5 % від загального обсягу залучених інвестицій.

Голова ОДА розповів польському гостеві про урочистості, які відбудуться у березні ц. р. в селі Павлокома (Республіка Польща) з нагоди відкриття меморіалу пам’яті загиблим українцям. Петро Олійник також висловив сподівання, що польська влада позитивно вирішить питання про повернення місцевій українській громаді Народного дому у м. Перемишлі.

Прес тайм