16 квітня голова Львівської ОДА Петро Олійник зустрівся з одним з лідерів партії „Громадянська платформа” (Республіка Польща) Яном Марією Рокітою, на якій вони обговрили стратегію польсько-українських відносин.
Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Петро Олійник подякував польському парламентарію за увагу, яку він та його фракція, як і все польське суспільство, приділяє Україні, за моральну допомогу під час Помаранчевої революції.
„Польща була і залишається найкращим адвокатом України в Євросоюзі, - підкреслив голова ОДА. – Наші контакти є стратегічними, ми детально вивчаємо досвід Польщі, зокрема в переміщенні кордону ЄС зі Сходу на Захід. У нас налагоджені тісні взаємостосунки з Підкарпатським, Люблінським, Малопольським, Сілезьким та Мазовецьким воєводствами, підписано ряд договорів, які ми зараз наповнюємо реальним змістом”.
Ян Марія Рокіта зазначив на зустрічі, що головною метою його приїзду є зустрічі з журналістами та участь в наукових дискусіях про польсько-українські взаємостосунки. Він пригадав з якою тривогою польське суспільство спостерігало за президентськими виборами в Україні.
„Тисячі наших громадян перебували в Україні як спостерігачі, зокрема моя дружина була спостерігачем в м. Артемівську Донецької області. Революція триває хвилини, а потім настає час копіткої праці”. На його думку, за 15 років в міжурядових стосунках Польщі та України було більше розмов та пропаганди, ніж конкретних справ”, ― сказав Ян Марія Рокіта і зазначив, що за два місяці зроблено більше, ніж за попередні 15 років, і „ми не маємо права змарнувати цю динаміку”.
На зустрічі також були підняті проблемні питання кордону, розширення митних переходів та розбудови прикордонної інфраструктури.
Польська сторона виявила свою стурбованість закриттям в Україні вільних економічних зон.
Петро Олійник запевнив гостя, що проробляється реальна програма – іноземні інвестори, які розпочали роботу в Україні до 1 січня 2005 р. і виконали усі інвестиційні зобов’язання будуть користуватися усіма попередніми пільгами до закінчення терміну дії договорів. При цьому він зазначив, що остаточне рішення знаходиться в компетенції Кабінету міністрів та Верховної ради України.
У зустрічі також взяли участь Вєслав Осуховський, Генеральний консул Республіки Польщі у Львові та консул Ричард Клєм – з польської сторони, заступники голови ЛОДА Валерій П’ятак, Тарас Батенко, в.о. начальника головного управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та іноземних інвестицій ОДА Петро Радчук – з української сторони.