Про це повідомляє НВ

Голова ОДА сказав цена показі давньогрецької ритуальної посудини, яку підняли з дна акваторії Кінбурнської коси. Знахідку археологи презентували в Миколаївському краєзнавчому музеї.

«Ця знахідка свідчить про те, що, може, Миколаїв ще раз доведе, що це історичне місто. І взагалі те, що відбувалося у нас, це не просто з тих часів, коли був і Конан, про якого згадував Арнольд Шварценеггер, з нашим Диким Садом, а ще й багато-багато того, що ми можемо показати світу. Сподіваюся, що наступна знахідка, може, буде якимось таким склепом, в якому знаходилося Золоте Руно, а може, щось інше. Щоб це дало ще більше туристичної привабливості Миколаївської області», – сказав Савченко.

Археологи Олександр Смирнов і В'ячеслав Герасимов заявляють, що знайдена посудина унікальна. Археологи датували її п'ятим століттям до нашої ери, належала ця посудина грекам. За попередньою інформацією, вона була призначена для ритуального розпивання вина – з неї спеціальним черпаком розливали напій всім охочим на масових міських святах. Так стародавні греки показували єдність народу.

Крім посудини в тому ж місці знайшли і каркас корабля, на якому її везли. За припущеннями дослідників, це судно могло бути в складі флоту Перикла, везло вина і масла в Ольвію, однак по дорозі розбилося. Корабель зберігся добре, археологи мають намір шукати фінансування, щоб підняти його з морського дна.

Кадри з фільму «Конан-варвар»