Голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі Мирослав Лайчак повідомив, що першим кроком до врегулювання ситуації на Донбасі повинно бути припинення вогню.

Про це голова ОБСЄ Лайчак заявив під час візиту до Києва, передає РБК-Україна.

Голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі Мирослав Лайчак і міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорили дев’ять кроків врегулювання ситуації на Донбасі. Також ці кроки по врегулюванню ситуації на Донбасі Лайчак обговорював з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

“Під час свого першого візиту я підготував дев’ять конкретних заходів або кроків, які я сьогодні обговорював з Павлом Клімкіним. Також раніше ці самі кроки я обговорював з міністром Лавровим. Серед них – ремонтні роботи в Станиці Луганській, захист об’єктів цивільної інфраструктури, проведення розмінування в гуманітарних цілях, відкриття додаткових пунктів в’їзду-виїзду, обмін утримуваними особами, відновлення пасажирського сполучення через лінію дотику…”, – зазначив Лайчак.

Він зауважив, що першим кроком до врегулювання ситуації на Донбасі має бути припинення вогню.

“На жаль, з моменту мого першого візиту в січні в Україні мало що змінилося з обох сторін лінії зіткнення”, – додав він.

Як писав “Вголос”, до України з візитом вдруге за цей рік прибуде діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мирослав Лайчак.