Про це голова заявила під час погоджувальної ради у парламенті.

Вона наголосила, що Кабінет міністрів з грудня 2012 року зволікає з прийняттям постанови «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери на 2013 рік».

За її словами, через це з 1січня не підвищено заробітної плати працівникам сфери освіти. «Це безпрецедентний випадок за останні вісім років», – зазначила Гриневич.

Це відбувається попри те, що уряд обіцяв у 2013 році підвищення посадового окладу першого тарифного розряду чотири рази за рік: з 1 січня – 928 грн., з 1 квітня – 942, з 1 жовтня – 967, з 1 грудня – 982.

«Це б скоротило розрив між мінімальною зарплатою та базовим посадовим окладом. Сьогодні вчителі в Україні недоотримують від 300 до 2000 грн на місяць», – наголосила Гриневич.

«На сьогодні заробітна платня освітян фактично заморожена, а це веде до підвищення соціальної напруги і суттєво погіршує соціально-економічне становище працівників галузі», – підкреслила політик.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки неодноразово зверталася до прем’єра щодо необхідності прийняття урядової постанови, яка має забезпечити щоквартальне підвищення посадових окладів працівників закладів та установ освіти. У профспілці наголошують, що відповідні домовленості було досягнуто між урядом і профспілкою напередодні парламентських виборів 2012 року.

Джерело: Освіта