Про це власкору Вголосу повідомили у мережі «Опора».

Зокрема, як стало відомо координатору виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Михайлу Шелепу Партія регіонів збирала на вихідних «своїх» членів ДВК та спостерігачів для того, щоб роз'яснити їм, як потрібно працювати у виборчій комісії, як поводитися зі спостерігачами та як «правильно» рахувати голоси.

Олександр Башкаленко, який водночас є першим заступником голови Волинської облдержадміністрації, особисто пояснював схеми фальсифікування виборів. Так, Башкаленко закликав членів ДВК не дуже перебирати бюлетенями при підрахунку голосів. Мовляв, якщо при підрахунку голосів йдуть бюлетені з позначкою навпроти № 20 (номер Партії регіонів) і серед них трапляється інший бюлетень, наприклад за № 19 (номер ВО «Батьківщина»), то останній слід теж класти до бюлетенів за ПР. За таке нічого члену комісії не буде, адже це вважатиметься як технічна помилка, - пояснював Башкаленко.

Інша частина інструкції стосувалася заміни бюлетеня. Так, якщо виборець зіпсував бюлетень і проситиме новий, то члени ДВК зобов'язані видати чистий бюлетень лише в тому випадку, якщо будуть впевнені, що виборець голосуватиме за ПР, якщо це інший виборець – бюлетень йому можна не давати.

Башкаленко запевняв членів ДВК у тому, що в них не буде персональної відповідальності за вказані дії, та гарантував, що все буде добре, адже у них (Партії регіонів) 17 підконтрольних членів в кожній ДВК. Також обласний партійний голова в наказовому тоні зазначив, що всі їх члени ДВК повинні проголосувати за Партію регіонів.

Крім партійного керівника протизаконні інструкції давав і працівник виборчого штабу, який вчив присутніх як правильно організувати свою роботу та поводитись зі спостерігачами. Так, члени ДВК від ПР при видачі бюлетенів повинні сидіти поряд. Якщо спостерігач в день голосування буде ходити по дільниці, то члени ДВК мають негайно відреагувати на це, зупинити роботу комісії та прийняти одностайне рішення про те, що спостерігач заважає. Також представник виборчого штабу партії вчив, що при підрахунку голосів навіть бюлетені з двома позначками слід рахувати як «свої».

По закінченню дійства усім присутнім видавали по 200 гривень.

Такі наради та інструкції координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Михайло Шелеп вважає грубим порушенням закону. Представники Партії регіонів свідомо штовхають членів комісій на порушення виборчого законодавства, за яке їм може грозити кримінальна відповідальність. Це свідчить про підготовку фальсифікацій на виборчих дільницях.

Крім того представники ПР невірно трактують норми закону «Про вибори народних депутатів України», що регламентують порядок роботи спостерігачів. Це зрозуміло, адже саме вільне і безперешкодне спостереження на дільниці може завадити втіленню цих протизаконних схем.

Представництво Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області закликає усіх суб'єктів виборчого процесу та виборців не допустити повторення ситуації 2004 року, коли шляхом маніпуляцій та фальсифікацій були підмінені результати волевиявлення громадян.