Підрив довіри до Президента з боку нового керівництва Рівненщини стало основною причиною звернення до Віктора Ющенка про звільнення Василя Червонія з посади голови Рівненської облдержадміністрації. Про це журналістам заявив його ініціатор, голова Рівненської міської організації партії "Народний Союз "Наша Україна" Віктор Матчук. За його словами, у своїй діяльності Василь Червоній продовжує користуватися методами, якими діяв на майдані під час "помаранчевої" революції.

”Пам’ятники та почесні дошки обов’язково необхідні, але люди хочуть бачити створені робочі місця та засіяні поля”, наголосив пан Матчук. „Натомість на Рівненщині відсутня свобода думки, а чим далі від обласного центру — тим більша атмосфера страху. Крім того, продовжується практика, яка заведена за часів Миколи Сороки, коли щоб одержати керівну посаду, слід подати заяву на вступ партії”, стверджує Віктор Матчук.

Саме про такий стан справ в Рівненській області він ознайомив делегатів першого Всеукраїнського з’їзду партії "Народний Союз "Наша Україна". Віктор Матчук зауважив, що дуже здивувався, коли делегати не просто заслухали його доповідь, а запропонували проголосувати за звернення до Президента про доцільність перебування Василя Червонія на посаді голови Рівненської облдержадміністрації.
Рівне-інформ