Голова Зіболківської сільради Орест Купновицький обґрунтовує свою позицію захистом інтересів місцевих мешканців. Як було сказано ним в газеті «Експрес», зі створенням мисливських угідь жителі села буцім-то тепер в ліс ходять «лише за відміткою».

Вірогідно, голова сільради вважає, що для природи було б краще, якби до лісу «ходили» так, як це робить його син Володимир Орестович Купновицький. Останнього інспектори затримали екіпірованим по всій класиці браконьєрського жанру – УАЗик, зброя, патрони, фари для нічного полювання…

Як зазначено в протоколі, складеному інспекторами на місці події, 3 вересня о 22 год. 00 хв. Володимира Орестовича ще з двома невідомими затримали на території Кам'янка-Бузького районного товариства мисливців і рибалок (ТМР) «Крижень».

«Купновицький Володимир Орестович з двома невідомими особами приїхали в мисливські угіддя на автомобілі УАЗ № 209-64 ТВ. Двох невідомих осіб не вдалося затримати, з місця події втекли. При перевірці затриманого Купновицького В.О зброя була заряджена картеччю та кулею. Дана особа представилася працівником Жовківського лісгоспу та пред'явила посвідчення єгеря № 12 видане 12 вересня 2003 року, після чого було з'ясовано, що дана особа єгерем не працює. В даної особи було вилучено: зброя ІЖ-27Е№ 02816, дозвіл №108, лампа фара, посвідчення єгеря, патрони 6 шт, складений амін протокол», написав голова ТМР «Крижень» Богдан Піско.

До того ж у затриманого були відсутні документи на автомобіль, в якому знаходилась лампа-фара з кріпленням до зброї та футляр з нічного бачення.

Відзначимо, що сільський голова Зіболок також має любов до полювання. Так, «Експрес» характеризує Ореста Купновицького як, «мисливця, руки якого звиклі до зброї». Лишається тільки сподіватись, що для нього слова «мисливець» і «вбивця зі зброєю» (ким по суті є браконьєр) не є тотожними поняттями.

Пропонуємо читачу самому зробити висновки, чому сільський голова так завзято виступає проти створення мисливських угідь. На нашу ж думку, головною причиною протестів проти наведення порядку (і не лише у цьому конкретному випадку) є наша спільна задавнена совкова хвороба, яка полягає в переконанні, що за порогом твого двору починається Радянський Союз – нічия територія, яку можна використовувати не дбаючи якими наслідками для неї це обернеться.

Комбінація Починка

У шахах комбінацією називають епізод гри, в якому одна зі сторін для розвитку, здобуття вигіднішої позиції жертвує матеріал: зазвичай пішака, але іноді й фігуру.

Радимо журналістам «Експресу» ретельніше підходити до підготовки публікацій, збору та обробки інформацій для них, позаяк засновник їхньої газети - ТзОВ «Експрес медіа груп», всупереч діючому законодавству, декларує свою повну безвідповідальність за зміст та достовірність опублікованої інформації. Остання повністю перекладається засновником та видавцем газети на авторів і рекламодавців.

Таку позицію власника газети щодо відповідальності за опубліковані матеріали підтверджують матеріали ухвали Господарського суду Львівської області у справі за позовом прокуратури Львівської області до ТзОВ «Експрес медіа груп».

Адвокати ТзОВ «»Експрес медіа груп» на суді подали клопотання про те, щоб не розглядати цю справу саме в господарському суді, адже не засновник газети, а саме журналісти, на їхню думку, повинні відповідати за правдивість опублікованих матеріалів.

«Представники відповідача … просять припинити провадження у справі, покликаючись на те, що спір про спростування недостовірної інформації, поширеної у випусках газети «Експрес» у статтях…., щодо якого розпочато провадження по даній справі, не підлягає розгляду в господарських судах України, зважаючи на те, що усі з газетних статей є авторськими матеріалами журналістів газети «Експрес», кожен з яких опублікований за підписом авторі в цих матеріалів….».

Копія протоколу тут

Довідка:

Мисливські угіддя - ділянки суші та водного простору, на яких перебувають, або можуть перебувати мисливські тварини і які передані належним чином у користування для ведення мисливського господарства.
Право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку, іноземці, які одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин та інші документи, що засвідчують право на полювання.

З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування забороняється: полювання у заборонений час, а саме:
- у не дозволені для полювання строки на відповідні види тварин;
- у темний період доби

Закон України «Про мисливське господарство та полювання»

фото: slava-cccp.narod.ru