Закарпаття відвідав голова Представництва Європейської комісії в Україні Ієн Боуг, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА. Як зазначив пан Боуг, його відвідини Закарпаття пов’язані з галузевою конференцією, що її проводить на Закарпатті Світовий банк. Але головним приводом для зустріч було бажання представника Єврокомісії зустрітися з закарпатською владою, думка якої представляла для нього особливий інтерес. Адже Україна, сказав Ієн Боуг, це не лише Київ.

В процесі загального обміну думками Віктор Балога наголосив, що в України сьогодні немає подвійних стандартів у зовнішній політиці. Натомість існує єдиний вектор – співпраця з Євросоюзом. У відповідь представник Єврокомісії підтвердив, що з часу Помаранчевої революції, з приходом нової влади, стосунки між Україною та Євросоюзом стали набагато конструктивнішими.

Конкретними темами обговорення, зініційованими головою ОДА, стали „дзеркальне”, тобто узгоджене спорудження пунктів пропуску на спільному кордоні України та країн Євросоюзу і Румунії, а також полегшення візового режиму для громадян нашої держави. Актуальним для прикордонного Закарпаття, мешканці якого мають багато родинних та бізнесових зв’язків по той бік кордону, є питання його спрощеного перетину. Зараз у Євросоюзі, констатував у відповідь пан Боуг, розглядається низка ініціатив, пов’язаних з цією тематикою, і в цілому там не бракує розуміння того, що розширення меж Європейського Союзу на схід не має спричинити виникнення ще однієї лінії поділу у Європі.

Загалом Ієн Боуг залишився дуже задоволеним відвідинами Закарпаття і результатами своєї розмови з його керівником. „Я їду звідси набагато краще поінформованим про ваші прагнення. І це мені дуже допоможе в подальшій роботі,” – заявив він на завершення зустрічі.