Як інформує прес-служба ВО «Свобода», за вказівкою голови ОДА представники ДАІ попереджають перевізників про позбавлення ліцензій, а керівників районних організації ВО «Свобода» на Черкащині викликають на «співбесіди» до міліції та повідомляють, що перешкоджатимуть руху автотранспорту до Холодного Яру.

«Голова Черкаської ОДА довго вагався, яку ж тактику йому вибрати – з одного боку, якби не годиться зривати вшанування на честь Гетьмана України Богдана Хмельницького, козацьких отаманів Максима Залізняка та Василя Чучупаки, але з іншого боку – цей захід проводить опозиція, та ще й на території, за яку він відповідає перед Партією регіонів. Тож Сергій Тулуб ухвалив, на його думку, соломонове рішення – дав добро на участь у заходах керівникам Чигиринського району, на території якого відбудеться народне свято, але наказав керівникам інших районів Черкащини за допомогою міліції не допускати автобуси з українськими паломниками до Холодного Яру», – повідомляє організатор вшанувань, керівник Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль.

На співбесіди в міліцію викликають керівники українських організації. Зокрема, в Кам’янці до міліції запросили керівника місцевої «Свободи» Сергія Воронова та отамана місцевої козацької організації Олександра Зайцева.

Міліція здійснює тиск не тільки на тих, хто хоче взяти участь у вшануваннях борців за волю України, але й на автоперевізників. Так, свободівці різних районів Черкащини отримали низку відмов від приватних перевізників, яких залякала черкаська влада.

«Міліція попередила, що блокуватиме рух, принаймні на дорозі до Грушківки, через яку планують добиратися паломники. Тож просимо учасників свята, яке влада прагне зіпсувати, фіксувати на камери та фотоапарати всі спроби офіційних осіб перешкоджати вільному волевиявленню громадян. Усі – до Холодного Яру!», – закликає Роман Коваль.

Нагадаємо, що 20 – 21 квітня 2013 року на Чигиринщині відбудуться вшанування борців за волю України різних епох – Гетьмана України Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака. Гостей прийматимуть села Медведівка, Івківці, Мельники та хутір Буда.