Про це інформує прес-служба ЛОР.

Зокрема, депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета на засіданні оргкомітету з відзначення 70-ї річниці УПА запропонував голові облдержадміністрації Михайлові Костюку звернутися до Верховної Ради та Президента щодо визнання вояків УПА на державному рівні учасниками Другої світової війни.

Як відзначає прес-служба, голова ЛОДА відповів, що звернення треба робити і, можливо, більш широко – від громади.

За пропозицією депутатів також розглянули питання пільгового перевезення учасників національно-визвольної боротьби та репресованих. Попри рішення сесії з цього питання, перевізники часто відмовляються перевозити ці категорії пасажирів безкоштовно.

Зокрема, депутат Василь Пазиняк, який неодноразово отримував скарги від виборців, вирішив провести своєрідний моніторинг. Помічники депутата впродовж одного дня стежили за маршрутними автобусами, які вирушали від Янівського цвинтаря у Львові в Яворівському напрямку. Цього дня на 60 маршруток припало 18 осіб з посвідченнями репресованих та учасників бойових дій УПА, тобто усього одна особа на 3-4 автобуси.

«І при цьому вони змушені долати перешкоди, показувати, окрім посвідчення, паспорт, просити, переконувати. Так не повинно бути», – зазначив депутат Святослав Шеремета.

Він наголосив, що проблема вирішиться, якщо ветерани УПА на державному рівні отримають статус учасників Другої світової війни. Обласна рада неодноразово зверталася з такими зверненнями до центральних органів влади.

Святослав Шеремета запропонував, аби так вчинило й керівництво Львівської облдержадміністрації.