Про це йдеться в скарзі, надісланій 14 серпня до Центральної виборчої комісії та голови Львівської облдержадміністрації довіреною особою кандидата в депутати ВРУ по цьому ж окрузі Ярослава Дубневича Олегом Дончаком, інформує прес-служба депутата Львівської облради Ярослава Дубневича.

В документі, зокрема, наводяться факти, які засвідчують, що діючий голова РДА використовує свої повноваження в політичних цілях, агітуючи за себе як кандидата до ВРУ, а також – за Партію регіонів, членом якої він є.

Зокрема, у четвер, 2 серпня, під час колегії РДА, на яку під розписку, окрім членів колегії, було скликано голів сільських рад, секретарів, бухгалтерів, землевпорядників, а також фельдшерів та головних лікарів, Іван Білак агітував присутніх за Партію регіонів та за себе особисто.

«Мене на посаду призначив Президент і він буде оцінювати результати моєї і, відповідно, вашої роботи. Про довіру до мене як голови РДА і голови районної організації Партії регіонів свідчить той факт, що з’їзд Партії регіонів затвердив мене кандидатом-мажоритарником на виборах до Верховної Ради. В той період який залишився до виборів, ми повинні так спрацювати, щоб народ висловив довіру нам як владі в районі, так і Президенту України», – наголосив у своєму виступі пан Білак.

Окрім цього, у вівторок 7 серпня голова Самбірської РДА Іван Білак взяв участь у нараді з працівниками Народних домів та бібліотекарів району. Під час наради він критикував діяльність своїх опонентів по округу і закликав всіх працівників голосувати за нього і за Партію регіонів.

Скаржник закликав членів ЦВК дати відповідну оцінку діяльності кандидата в депутати Івана Білака, а голову Львівської обласної адміністрації – відреагувати в межах чинного законодавства та припинити незаконні дії свого підлеглого.

До скарги також додані електронні носії з аудіозаписами, які фіксують описані факти незаконної агітації та застосування адмінресурсу.