У трьох областях України спалахнули протести через посилення карантину, прем'єр-міністр Словаччини відзначився некоректним жартом про Україну.

ІА "Вголос" пропонує вам актуальні новини станом на 3 березня.

Новини про коронавірус і карантин

Україна виходить на нову хвилю захворюваності після послаблень заходів карантину. Через це інфікованих стає більше. Ще одна причина збільшення рівня захворюваності – нові мутації коронавірусу.

Міністерство охорони здоров’я планує прискорити процес вакцинації населення. В Україну незабаром надійде більше вакцин, і тоді МОЗ планує поєднувати етапи, аби прискорити процес імунізації населення проти COVID-19.

У Житомирській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях спалахнули протести через посилення карантину. Відомо, що ці три області потрапили у "червону" зону. На мітинг під стіни облдержадміністрації вийшли підприємці, які вимагають дозволити їм працювати з дотриманням всіх карантинних норм.

Головні новини політики за 3 березня

Прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович відзначився некоректним жартом про Україну. Так, Матович пообіцяв росіянам Закарпаття в обмін на вакцину. МЗС України викликало до себе словацького посла Матуша Корбу та висловило йому протест через "жарт" Матовича.

Південний окружний військовий суд у м. Ростові-на-Дону (Росія) присудив кримчанину Олегу Приходькові ув'язнення на 5 років у колонії суворого режиму та сплату штрафу 110 тис. рублів.

3 березня Верховна Рада схвалила за основу законопроект №4201 про скасування переведення годинників. У жовтні перехід на зимовий час стане останнім, якщо Верховна Рада підтримає закон в цілому.

Головні новини економіки за 3 березня

Національний банк України встановив новий курс валют. У середу, 3 березня, ціна долара та євро зменшилася, а національна валюта нарешті зміцнилася. Американська валюта опустилася в ціні на 6 копійок.

Міністерство економіки отримало доручення від уряду до 5 березня розробити проєкт рішення про встановлення сталої ціни на газ. Ціна має бути незмінною від з 1 квітня 2021 року до 30 квітня 2022 року. 63-річний чоловік, який помер через кілька днів після щеплення, хворів на цереброваскулярне захворювання.

Головні новини світу за 3 березня

У Південній Кореї після щеплення від коронавірусу вакциною компанії AstraZeneca двоє чоловіків померли. Влада країни розслідує їхню гибель і чи пов'язана вона з вакцинацією.

Марсохід Perseverance, який 18 лютого здійснив посадку на Марсі, надіслав на Землю нові фото. Perseverance надіслав на Землю фотографії гірських порід та марсіанського ґрунту. Також NASA отримало "фотографію тижня". На знімку видно марсіанський ґрунт, який схожий на земну пустелю.

Новини Львова за 3 березня

На Львівщині продовжують фіксувати нові випадки COVID-19. За минулу добу медики виявили недугу в 403 осіб. Число інфікованих в області зросло до 79 тисяч 985. У свою чергу, повністю вилікувалися 69 тисяч 857 пацієнтів.

Львівська обласна рада розгляне на сесії питання про антиукраїнські заяви президента Республіки Польща Анджея Дуди та віцемаршалка Сейму РП Малґожати Госевської з нагоди чергової річниці трагедії Гути Пеняцької.