Про це розповів керівник ГО «Комітет екологічного порятунку» й голова громадської ради при Державній екологічній інспекції у Львівській області Марко Шпікула в коментарі «Вголосу» після виїзду на місце події.

За його словами, інтенсивного витоку гудронів не видно, адже територію дещо присипано снігом, однак рівень озер упав на 1,5 метра. «Скоріш за все, витік могли спричинити вириті котловани крадіями гудронів, адже тут є ще карстові провалля, вони могли щось зрушити», – пояснює спеціаліст.

Він також розповів, що місцеві скаржаться, що вода в річці та криницях смердить нафтою. На щастя, більшість будинків тут підключено до централізованого водопостачання, однак, які ще наслідки матиме це лихо, крім загибелі риби, складно сказати. «Є ймовірність, що в річку потрапили гудрони. Були вже випадки кілька років тому, коли рівень гудронових озер упав на 2 метри, пізніше витоки виявляли в різних місцях», – каже Шпікула.

На його думку, лабораторія Державної екологічної інспекції мала б встановити, що потрапило у воду, а також провести розслідування, дослідити карти, нахили, як пливе річка, взяти проби води далі по течії і спрогнозувати наслідки.

Також Марка Шпікулу дивує, що так довго триває розслідування справи про викрадення гудронів. «Коли у 2006 році було зафіксовано аналогічні факти крадіжки, тоді всі спрацювали дуже оперативно, було відразу порушено кримінальну справу, подано в розшук підозрюваних, крадіжки припинилися. Тепер уже пройшло три місяці, а зрушень мало. Міліція мовчить, тому дуже дивна ситуація», – каже він.

За інформацією з «Варта-1», зараз робітники активно почали возити землю для укріплення берегів озера.

Нагадаємо, вчора в селі Малехів неподалік Львова в місцевій річці масово загинула риба.

У Державній екологічній інспекції у Львівській області «Вголосу» підтвердили цей факт, зазначивши, що спеціалісти виїхали на місце й відбирають проби води та ґрунту.