Про це він розповів на брифінгу журналістам сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

«Ці твердження, які поширило багато ЗМІ, що медичні працівники якось сприяли чи брали участь в організації втечі «Доктора Пі», – це неправда. І пацієнт перебував у лікарні швидкої медичної допомоги обґрунтовано», – наголосив Володимир Зуб.

У лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Слюсарчук лежав з підозрою на гостре захворювання оболонок головного мозку, станом на сьогодні його вже перевели в лікарню СІЗО.

Володимир Зуб пояснив, що вчора в соцмережах з’явилася інформація про те, що у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги перебуває пацієнт – «Доктор Пі», який є абсолютно здоровий і не потребує жодного лікування.

«Я хочу заявити, що цього пацієнта було доставлено в лікарню швидкої медичної допомоги 1 лютого, через добу після початку захворювання. Відповідно до документів, які надала нам лікарня СІЗО, добу пацієнт перебував у них, його стан погіршувався, тому його доправили в нашу лікарню», – пояснив В. Зуб.

За його словами, у приймальному відділенні п’ять лікарів оглядали пацієнта і всі одностайно кваліфікували його стан як важкий і такий, що потребує госпіталізування у відділенні реанімації. «Впродовж доби хворому надавали посиндромну інтенсивну терапію. 2 лютого, у понеділок, було проведено консиліум у складі 8 лікарів на чолі із заступником головного лікаря ЛШМД та за участю головних позаштатних спеціалістів.

«Одним з висновків консиліуму була констатація необхідності провести пацієнту комп’ютерну томографію. Це було зумовлено тим, що у хворого була підозра на гостре захворювання центральної нервової системи», – розповів В. Зуб.

Та виявилося, що в ЛШМД не працював томограф ще з минулого тижня. Тому лікарям знадобився час, щоб домовитися з іншою установою для проведення комп’ютерної томографії головного мозку пацієнта. Її мали провести у вівторок. Ці дослідження таки провели «Доктору Пі» у приватній львівській клініці.

«Діагноз гострого захворювання центральної нервової системи, який міг би загрожувати життю пацієнта, не підтвердили. Після цього пацієнта з відповідними рекомендаціями було направлено в лікарню СІЗО, де він зараз перебуває», – наголосив Володимир Зуб.

Майже весь час перебування в лікарні в «Доктора Пі» була порушена свідомість, станом на вчора пацієнт ще не був «адекватний клінічно». Як пояснив Зуб, його перевели в лікарню СІЗО у стані «глибокого оглушення». Також Володимир Зуб розповів, що за весь час перебування Андрія Слюсарчука в лікарні швидкої медичної допомоги біля нього перебували 4 охоронці, він був прикутий кайданками до ліжка, тому шанси втекти мав мінімальні.

Яка причина погіршення стану здоров’я Андрія Слюсарчука, головний медик Львова не відповів, пояснивши, що лікарі не бачили пацієнта на момент початку захворювання. І робити припущення головний медик Львова також не захотів, пояснивши, що це мають робити лікарі СІЗО, які бачили його в першу добу захворювання і на підставі певних клінічних досліджень, зокрема токсикологічних.

Раніше прес-служба управління ДПтС України у Львівській області повідомила, що Андрій Слюсарчук, відомий як «Доктор Пі», здійснив спробу самогубства в СІЗО, прийнявши речовину невідомого походження.

Нагадаємо, 14 лютого 2014 року Слюсарчука було засуджено до 8 років за причетність до смерті чотирьох людей, шахрайство та незаконну лікарську діяльність.

«Доктор Пі» подав апеляцію, його справа досі перебуває на розгляді.