На сьогоднішньому брифінгу в Тбілісі головний прокурор оголосив деталі пред'явленого їм нового звинувачення, повідомляє агентство «Інтерфакс».

«Військовослужбовці-водії 16 лютого 2010 року відмовилися вранці йти на фіззарядку, мотивуючи це тим, що вони вночі чергували. З метою їхнього покарання за наказом колишнього міністра оборони Ахалая всіх 19 військовослужбовців 18 лютого було перевезено на військову базу в місто Сенакі, де їх побили безпосередньо Ахалая , Каландадзе та інші встановлені особи», — сказав головний прокурор Грузії.

Бачо Ахалая та Георгія Каландадзе було затримано 7 листопада за менш серйозними звинуваченнями — обом інкримінували перевищення повноважень, а Ахалая ще й незаконне позбавлення волі. Прокуратура заявила, що в жовтні 2011 року тодішній міністр оборони побив кількох солдатів. Начальник Об'єднаного штабу проходив як обвинувачений у цій же справі. Пізніше Каландадзе дозволили вийти під заставу, а Ахалая залишили під арештом. У зв'язку з новими звинуваченнями прокуратура звернулася до суду з вимогою повторно заарештувати Каландадзе.

Тим часом прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі, який зараз перебуває у Брюсселі зі своїм першим закордонним візитом, відгукнувся на критичне зауваження генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена у зв'язку з арештами Бачо Ахалая і Георгія Каландадзе. «На зустрічі з паном Расмуссеном я спробую переконати його, що наш уряд не діє методами вибраного правосуддя. Ми готові запропонувати пану Расмуссену створити в НАТО робочу групу, яка разом з нами візьме участь у розслідуванні того, що відбувалося в нашій армії і що відбувається сьогодні», — заявив Іванішвілі в ефірі грузинського телеканалу «ТВ-9».

Джерело: dw.de