Міністри закордонних справ ЄС, які зустрічаються у понеділок в Люксембурзі, проведуть спільне засідання з міністрами оборони 28 країн Євросоюзу для того, щоб обговорити Глобальну стратегію ЄС.
Про це повідомляє “Укрінформ”.

«Головним пунктом порядку денного сьогодні є Глобальна стратегія ЄС. Ми матимемо спільну зустріч міністрів закордонних справ з міністрами оборони 28 країн. Це звучить надто теоретично, але йдеться про розвиток (політики) Європейського Союзу в сфері оборони, де все ще багато має бути зроблено. Але це передбачає також підтримку багатосторонності, системи ООН, зокрема Глобального порядку. Це саме той шлях, яким ми як ЄС працюємо над глобальними питаннями у зовнішніх відносинах і яким набуваємо навіть більшої ваги у світі. Ми подивимося, як Європейський Союз може краще відігравати свою глобальну роль в той момент, коли він найбільше потрібний», – сказала високий представник ЄС.

Як очікується, серед інших тем зустрічі міністрів буде розвиток ситуації в Судані та у Венесуелі, санкції США проти Куби, поглиблення співпраці ЄС з Йорданією та іншими країнами регіону.

За оголошеною напередодні інформацією, міністри ухвалять без обговорення низку резолюцій, серед іншого – щодо оновленої стратегії ЄС у Центральній Азії та щодо залучення ЄС до співпраці з країнами Чорноморського регіону.

Нагадаємо, що Рада ЄС ухвалила висновки щодо залучення Євросоюзу до чорноморського регіонального співробітництва.