Голови ТВК на Львівщині визнали проблему ажіотажу навколо відкріпних посвідчень основною при підготовці до другого туру виборів.
Про це вони заявили 17 листопада на нараді керівництва Львівської обласної ради та Львівської ОДА з питань підготовки до проведення другого туру виборів Президента України.
Усі голови ТВК, присутні нараді, заявили про те, що у їх округах відбувається „ажіотаж з відкріпними посвідченнями”, який полягає у тому, що „відкріпні посвідчення масово вимагаються на виборчих дільницях”. Голови ТВК закликали голову Львівської ОДА Олександра Сендегу вирішити це питання.
„На території Львівської області масово порушується закон „Про вибори Президента України”. Цьому сприяє керівництво УВМСУ у Львівській області, ДПА у Львівській області, Західної регіональної митниці, Укрзалізниці та ін.”, — заявив керівник Львівського міського виборчого штабу Віктора Ющенка Микола Горинь.
Депутат Львівської обласної ради Віра Байса наголосила на тому, що на Дрогобиччині відкріпні посвідчення вимагаються у працівників „міліції, податкової, підприємців, працівників ДЕПО, „Укртелекому”, пожежної служби”.
Член ЦВК, куратор Львівської області Андрій Магера пояснив виникнення проблеми з відкріпними посвідченнями тим, що вони видаються будь-кому, при чому не вимагається зазначення об’єктивної причини для видання посвідчення. За його словами, це недолік закону „Про вибори Президента України”, у якому нічого не написано про умови видання відкріпних посвідчень. „Закон „Про вибори Президента України” приймався у швидкоплинному темпі, не були усунуті багато суперечностей, неточностей”, — відзначив Андрій Магера. При цьому він додав, що проблему будуть вирішувати і „голову в пісок ніхто ховати не збирається”.
На нараді були присутні голова Львівської обласної ради Михайло Сендак, голова Львівської ОДА Олександр Сендега, член ЦВК, куратор Львівської області Андрій Магера, народний депутат України Ярослав Кендзьор, депутати Львівської обласної ради, заступник голови Львівської ОДА Володимир Герич, секретар Львівської міської ради Зиновій Сірик, начальник ЛМУ УМВСУ у Львівській області Михайло Курочка, керівник Львівського міського виборчого штабу Віктора Ющенка Микола Горинь, голови ТВК та ін.
На Львівщині створено 12 ТВК: №№ 117-128.
21 листопада в Україні відбуватиметься другий тур президентських виборів.