Вже всі почули з уст пана Яценюка, що загальний розмір боргу України досяг 53% ВВП або 800 мільярдів гривень. Скільки грошей вкрали лише за час правління Януковича, навіть не хочеться згадувати, але мова йде про десятки мільярдів. Проте факт залишається фактом - грошей у державі немає. Через це наш високоосвічений Прем'єр оголошує апокаліптичні фінансові показники та клянеться у вірності МВФ, як єдиній надії на порятунок. Чи це справді єдина надія?

 
Давайте за порядком.
 
Валовий зовнішній борг України - це загальний показник зовнішніх боргів уряду України, банків і бізнесу, але до цього ньюансу ще повернемось. 
 
Серед вимог МФВ - підвищення цін на газ для населення на 50% з 1 травня і тарифів компаній теплокомуненерго на 40% з 1 липня; обмеження на застосування спрощеного режиму оподаткування; відмова від підвищення прожиткового мінімуму; відмова від будь-якої підтримки курсу гривні та інші "приємності" для простого люду. 
 
Якщо будемо чемні та слухняні, то за це МВФ нам позичить десяток-другий мільярдів доларів, які, з відповідними відсотками, потрібно буде віддавати разом з існуючим на сьогодні боргом. 
 
Куди будуть спрямовані ці гроші? На покриття дефіциту бюджету, тобто погашення існуючих заборгованостей та покриття запланованих витрат. В тому числі необхідно погасити 4,2 млрд. дол. так званого зовнішнього боргу, з яких 2,7 млрд. дол. це кредит цього ж МВФ. 
 
Маємо ще таку корисну річ, як золотовалютний резерв. За визначенням: 
"Золотовалютний резерв - це частина національного багатства України (до складу якої входять активи, визнані світовим співтовариством як міжнародні), і яка перебуває під контролем Національного банку..." (Вікіпедія)
 
За словами того ж пана Яценюка, з 1 січня 2013 року  обсяг золотовалютних резервів зменшився на 20 млрд. і на сьогоднішній день вони становлять всього 15 млрд. доларів.
 
За даними самого МВФ, станом на 1 січня 2014 року, офіційні резервні активи України становили 20, 415 млрд. доларів США. З них власне монетарне золото це лише 1, 640 млрд., тобто 8% від загального обсягу. Все решту це активи у конвертованих валютах, в тому числі цінні папери та депозити. 
 
На сьогодні, так звана конвертована валюта, це просто зелені папірці та цифри в комп'ютері, котрі нічим не забезпечені (хто не знає - "прив'язка" долара до золота була скасована ще президентом Ніксоном у 1971 році, після того як генерал де Голль почав ці папірці обмінювати на золото. Генерала швиденько змістили через організацію студентських заворушень і він незабаром помер). Повною несенітницею є "активи, визнані світовим співтовариством", тому що ніякого "співтовариства" насправді не існує, якщо не вважати ним замкнутих у банці павуків, котрі пожирають один одного.
Світова фінансова система це лише правила гри, встановлені клікою банкірів, котра контролює ФРС та випускає долар США (https://vgolos.com.ua/blogs/konspirologiya_tse_povne_layno_133581.html).
Проаналізувавши, наведені в згаданій статті цифри, стане зрозуміло - долар, як казначейський білет приватної структури, це не гроші, а засіб фінансового поневолення людства через організацію воєн та криз, котрі призводять до концентрації реальних активів у руках купки злочинців...
 
Повернемося до наших фінансових проблем. Припустім, отримаємо ми довгоочікуваний кредит. НБУ, під отриману суму валюти, видрукує українську гривню, котра й поступить в обіг. Це ж не викличе інфляцію? А якщо цю гривню НБУ випустить самостійно, та спрямує в реальний сектор економіки у вигляді позики? Розумію, що деякі економісти вчинять ґвалт - так тоді гривна нічим не забезпечена і буде інфляція! А чим забезпечений долар? Нічим, окрім нав'язаних людству "домовленостей", за якими стоять армії та поліція підконтрольних світовим банкірам урядів.
 
Анекдот в тему. В депресивне містечко проїздом прибув якийсь багач. В місцевому готельчику надумав зупинитись, вибрав найкращий номер, заплатив власнику 100₴ та сів пити каву. Власник взяв гроші і побіг у сусідню крамницю, так як заборгував 100₴ за напої. Господар крамниці схопив гроші і побіг до сусіда фермера, котрому був винен за продукти. Фермер поніс гроші майстру, який ремонтував йому трактор. Майстер віддав гроші повії, послугами якої користувався. Повія прибігла в готель, щоби повернути борг власнику за використання номерів. За цей час гість місечка допив каву, вибачився перед власником за те що морочив голову, так як  плани раптово помінялись і він не залишиться ночувати. Власник зітхнув і віддав назад тих самих сто доларів. В результаті сто доларів так і залишилися в проїзджого багача, а економіка містечка запрацювала...
 
Тепер підсумуємо:
 
1. У 2013 році уряду України довелося погасити зовнішніх боргів на суму 8,3 млрд. дол. У 2012 році було погашено 6,7 млрд. дол. У цьому році необхідно погасити "лише" 4,2 млрд. дол. При минулорічному експорті на суму 76 млрд.дол., це не так вже й важко. Катастрофи немає.
 
2. Загальний валовий зовнішній борг України, згідно офіційних даних, станом на 01 січня 2014 року становив 142.5 млрд. дол. США. Тому цифра 800 млрд. грн., озвучена прем'єром, якась не цілком зрозуміла. Але, борги банків та бізнесу нас не цікавлять і не стосуються! А борги власне держави, з початку 2013 року, зменшилися на 0.5 млрд. дол. США – до 31.7 млрд. дол. США! 
 
3. Сума виведених в офшори та "намитих" чорним налом коштів, лише за час правління Януковича, становить, за різними оцінкамии, суму не меншу 100 млрд. дол.! Можна сміливо припустити - все те що позичали було розкрадено та виведено в офшори! Тепер ми це повинні віддавати?! Шановна "нова владо", чи не пішли би ви ... ,як ви збираєтеся повернути вкрадене? 
 
4. Вимоги МВФ? А може зустрічні вимоги - арешт майна та активів тих хто розікрали державу, з подальшим поверненням ненці коштів, та реалізації їхніх закордонних активів за цю ж валюту? Бракує законних підстав? А на порушення Будапештського меморандуму не бракувало? Може гаранти виконання меморандуму, США та Британія, мають повернути Україні, якщо не вартість Криму, то вартість ядерної зброї?! А з Росією нехай би самі розбирались? 
 
5. Сума "віртуальних грошей" у світі мінімум у десять разів перевищує ту суму, яка обслуговує реальний сектор економіки (світовий ВВП становить порядку 70 трильйонів ₴). Долар, як складова так званого золотовалютного запасу всіх держав, насправді нічим не забезпечений папірець. Загальна сума державного боргу всіх країн світу перевищила 50 трильйонів доларів, а загальний об'єм сукупного світового боргу наближається до 200 трильйонів.
Кому всі винні? Тим хто випускає долари - світовим кланам банкірів, засновникам ФРС. Тобто, наші борги насправді не такі вже й великі, особливо якщо навпроти них поставити на шальку терезів реальну вартість Криму чи, хоча б, знищеної ядерної зброї. 
 
6. Україна є самодостатньою державою і здатна практично всі свої життєвонеобхідні проблеми забезпечувати самостійно. Якщо запровадити в обіг "не зав'язані" на долар власні демереджеві гроші, для обслуговування реального сектору своєї економіки, можна сміливо обійтись без зовнішніх запозичень. 
 
7. А тепер про сумне. На жаль сьогодні ми цього не можемо зробити, так як Національний банк України де-факто, а частково і де-юре, не є державною власністю і в Законі про нього чітко записано: "Національний банк   не   має   права   надавати   кредити   в національній та іноземній валюті,  як прямо,  так і опосередковано через державну установу, іншу юридичну особу, майно якої перебуває у  державній власності,  на фінансування витрат Державного бюджету України." Детальніше у статті:
https://vgolos.com.ua/blogs/yak_u_nas_vkraly_natsionalnyy_bank_123991.html
 
Хотілося би вважати все написане вище примітивною конспірологією. Але це гірка правда, в чому всі можуть самі переконатись, відкинувши, нав'язані творцями нового світового порядку, стереотипи. Король насправді голий!