Про це йдеться у доповіді фахівців Google з інформаційної безпеки.

Як відзначає фахівець із безпеки програмного забезпечення Google Шейн Хантлі, атаки було ініційовано хакерами, що працюють за підтримки влади або безпосередньо на неї. В рамках атаки хакери розсилають цільові підроблені листи журналістам. Морган Маркіс-Буа, автор звіту, каже, що атака на інформаційні агентства відбувається незалежно від країни базування агентства та тематичної орієнтації агентства.

Обидва фахівці відмовилися розкрити дані про те, як саме Google вийшла на сліди атаки, але вони заявляють, що сліди атаки ведуть до хакерських груп, які в минулому вже були асоційовані з так званими держхакерами. Хантлі каже, що нещодавно Google почала розсилати попередження журналістам, якщо є підозри щодо того, що вони стали об’єктом спостережень і/або атак.

Зазначимо, що минулого тижня фахівець з інформаційної безпеки Ашкан Солтані з компанії Alexa (займається веб-метрикою і належить Amazon) у рамках власного дослідження повідомив, що 9 із 25 новинних організацій, що використовують hosted-сервіси Google, стали об’єктами хакерських атак.

Достовірно невідомо, про яке саме угрупування хакерів йдеться, однак раніше про-сирійська група «Сирійська електронна армія атакувала журналістів Forbes, the Financial Times і the New York Times. Окрім того, раніше з’являлися дані про те, що хакери з Китаю атакували великі західні новинні організації. 

Джерело: cybersecurity.ru