Google анонсувала прокладання підводного оптико-волоконно кабелю, який з'єднає США з Великобританією та Іспанією. Цей проєкт буде називатися на честь Грейс Гоппер – американської вченої, яка розробила перший компілятор для комп'ютерної мови програмування.

У Google розповіли, що підписали угоду з американською компанією SubCom, яка спеціалізується на прокладанні підводних кабелів.

Згідно з контрактом, всі роботи з прокладання кабелю між Нью-Йорком, Буді (Велика Британія) і Більбао (Іспанія) повинні бути завершені в 2022 році.

Мета проєкту – поліпшити стійкість мережі, збільшити пропускну здатність і швидкість роботи всіх сервісів Google, включаючи Meet, Gmail і Google Cloud та інших корпоративних продуктів Google.

За проєктом довжина нового підводного кабелю Google до Великобританії складе 6,25 тисяч кілометрів, до Іспанії – 6,3 тисячі кілометрів. Кабель буде прокладатися дном Атлантичного океану. Всередині кабелю будуть розміщені 32 оптичних волокна (16 оптоволоконних пар). До того ж у цьому проєкті буде використовуватися нова оптоволоконна комутація, яка підвищить надійність компонентів, дозволяючи IT-інфраструктурі і елементам зв'язку краще справлятися з перебоями в роботі.

Станом на сьогодні Google вже має в своєму розпорядженні три підводні лінії зв'язку:

кабель Equiano (в честь африканського письменника Олауди Еквіано), що з'єднує Португалію (Лісабон) і ПАР (Кейптаун) з проміжним з'єднанням в Нігерії (Лагос);

кабель Curie (в честь першого двічі Нобелівського лауреата з фізики і хімії Марії Кюрі), який прокладений від США (Лос-Анджелес) до Чилі (Вальпараїсо);

кабель Dunant (в честь Анрі Дюнана – першого лауреата Нобелівської премії миру), протягнутий від східної частини США до Франції.

Як повідомляв «Вголос», державний Приватбанк (Київ) підключив можливість прийому платежів за допомогою Google Pay для 12 тис. українських онлайн-магазинів і онлайн-сервісів.