Журналісти дізналися, що компанія Google  має два чорних списки – законний та внутрішній.

Про це йдеться у дослідженні WSJ.

Як стало відомо, Google може не показувати певні сайти взагалі або ж за певним запитом. Ці обмеження не стосуються тих вимог, які зазначені в законодавстві. Існує окремий список.

Згідно з наведеними даними, з 2010 до 2018 року Google отримав 685 000 запитів на видалення, 78%  надійшло в період з 2016 по 2018 роки. Найбільша кількість подібних запитів надходить з території Росії. Загалом, компанія отримала близько 255 000  запитів від російського уряду на видалення певних посилань. Найчастіше ці запити стосуються заборонених тем у Росії: наркотики, суїцид, пропаганда.

Джерело повідомляє, що сайти можуть потрапити до “чорного списку”, якщо будуть використовувати спам- тактики, штучне набивання рейтингу тощо.

На слуханнях Конгресу представники компанії стверджували, що будь-які зміни алгоритмів перевіряються спеціальним комітетом. Проте WSJ зазначає, що ряд дрібних поправок вносять без узгодження. Це підтвердили у компанії Google, проте додали , що зміни так чи інакше оцінюються за іншими критеріями.

Як писав “Вголос”, Google анонсував запуск нового алгоритму пошуку.