Зараз ведуться переговори з голландською фірмою про продаж двох слонів Київському зоопарку з Лаосу. Слони, їх транспортування, а також оформлення відповідних документів обійдеться в 220 тис. євро. За інформацією ТСН, гроші за слонів вже готові заплатити політики – екс-мер Києва Олександр Омельченко та екс-голова Львівської ОДА, народний депутат Василь Горбаль.

Тривають також переговори з урядом Шрі-Ланки про те, щоб зоопарку в Києві подарували двох слонів. На сьогодні, за словами Толстоухова, важко сказати, звідки в результаті приїдуть слони в Київський зоопарк, але в обох випадках йдеться про двох самок 4-5 років.

За словами Толстоухова, кошти на переоснащення слоновника передбачені в бюджеті цього року. На сьогодні вже є технічне завдання і оголошений тендер на кращий проект оновлення слоновника.

Технічне переоснащення вольєри включатиме заміну підлоги, стін, стель як у внутрішньому приміщенні слоновника, так і заміну каналізацій, освітлення, роботи з оновлення перегінної та оглядової галерей, а також переоснащення зовнішнього вольєру.

Роботи безпосередньо розпочнуться відразу після визначення переможця тендеру, і їх планується завершити за два – два з половиною місяці. Після цього, як уточнив директор зоопарку, в звіринець можна буде привезти слонів. (УНІАН: слон, який був у столичному зоопарку, помер 26 квітня минулого року).

Зоопарк проводить активні переговори зі спонсорами про будівництво нових вольєрів, експозицій і купівлю нових тварин у колекцію. У колекції Київського зоопарку всього 2600 голів. Однак 65% колекції – це біологічно старі тварини. З метою оновлення колекції зараз ведуться переговори з московським зоопарком, і вже є домовленості, що після будівництва вольєрів київському звіринцю подарують і дадуть на утримання деяких тварин, зокрема, групу блакитних баранів, групу безгорбих верблюдів, пару росомах і уточнюється питання щодо птахів.

Крім того спонсори планують купити в пітерського зоопарку для київського жовтих мангуст і сурікат. Вартість цих тварин становить 4 тис. євро. Але для того, щоб їх експонувати в зоопарку, також необхідні спеціальні вольєри, і спонсори погодилися збудувати ці вольєри.

Толстоухов зазначив, що є спонсор, який хоче привезти тварин з Африки – гепардів, фламінго, марабу. Ще ведуться переговори, і оскільки також немає умов для їх утримання, спонсору запропоновано спочатку зайнятися облаштуванням вольєрів.