Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного організацією «Transition Democracy Fund» (Великобританія), передає газета «Сегодня».

В цілому по Україні позитивно оцінюють роботу голів обласних адміністрацій 17%, негативно - 26%, не мають чіткої позиції - 57% опитаних. Найбільш позитивно оцінюють роботу голови ОДА в Донецькій області. Дії Анатолія Близнюка підтримують або частково підтримують 29% жителів Донецької області. 25% підтримки серед населення має глава Харківської ОДА Михайло Добкін. На третьому місці за рівнем підтримки голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида - 24%.

Найменший рівень підтримки має глава Львівської ОДА Василь Горбаль. Повністю або частково не підтримують його дії 67% жителів Львівської області, у той час як рівень підтримки складає 2%.

На другому місці за рівнем недовіри - глава Черкаської ОДА Сергій Тулуб. Його дії повністю або частково не підтримують 59% мешканців Черкаської області. Рівень підтримки становить 3%.

На третьому місці - голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін. Його дії повністю або частково не підтримують 57% жителів Кіровоградської області. Рівень підтримки становить 3%.

Провідний експерт Міжнародного Фонду «Transition Democracy Fund» Борис Петровський, коментуючи дані дослідження, зазначив: «У цілому для України характерний низький рівень інтересу до дій місцевої влади. У деяких областях, як, наприклад, в Херсонській та Чернігівській, губернатори мають вкрай низький рівень впізнаваності, а населення не може дати оцінку їх роботі або навіть назвати прізвища. Така ситуація характерна практично для всіх південних і центральних областей в Україні. Виняток становлять лише Черкаська та Кіровоградська області, де населення ставиться до глав обласних ОДА з вкрай високим рівнем недовіри. Такий рівень характерний в нинішній ситуації для такого специфічного регіону, як Львівська область ».

Крім того, експерт вказав на високий рейтинг губернаторів Донецької та Харківської областей. На думку Бориса Петровського, це пов'язано з довгим перебуванням цих чиновників у регіональному політичному полі і активної соціально-політичною діяльністю, а не з особливостями масової політичної свідомості, характерного для регіону. При цьому він відзначив, що в сусідній Луганській області голова ОДА має відносно низький рівень підтримки і впізнаваності - 7% і 12% відповідно.

Дослідження проводилося в рамках грантового замовлення фонду «Transition Democracy Fund» (Великобританія) з метою вивчення ставлення громадян України до місцевої влади та регіональним елітам.

Опитування проводилося серед 3600 міських жителів України (у віці від 18 років) 10-15 червня 2010 року. Статистична похибка не перевищує 2,5%.

«Transition Democracy Fund» є недержавною організацією, що займається дослідженнями громадянського суспільства, демократії і внутрішньополітичних відносин у країнах колишнього Радянського Союзу.

«Transition Democracy Fund» створений у 2005 році після серії революційних змін авторитарних режимів у низці держав колишнього СРСР. З цього часу TDF проводить моніторинг і дослідження внутрішньополітичних процесів у цих країнах і впливу місцевих еліт на розвиток демократії в них.

Метою «Transition Democracy Fund» є об'єктивна оцінка демократичних процесів трансформації суспільства та їх гармонізація з європейськими стандартами.

TDF є неприбутковою організацією. Штаб-квартира розташована у Великобританії. Фонд замовляє соціологічні дослідження в країнах пострадянського простору.

Президент Фонду «Transition Democracy Fund» - Вільям Фоулер.