У м. Чорноморськ Одеської області майже усе навчання у школах відбувається російською мовою.

Про це написала активістка Лариса Ніцой.

"Хто мені пояснить, місто Чорноморськ Одеської області – це що, місто росіян? Усе навчання українських діток у місті Чорноморську відбувається переважно російською мовою. Це ще один «город руской слави», як Севастополь? У місті Чорноморськ Одеської області 7 загальноосвітніх шкіл. Чотири з них – російські. І лише три школи навчає українською мовою. Якщо мешканці Чорноморська – великі любителі російської мови, ну вчіть її в українських школах, як окремий предмет. АЛЕ, чому все навчання російською?

Дивимося закон про освіту. Стаття 7.  «Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини». Отже навчатися мовою національних меншин можуть національні меншини. При чому тут українці?", - написала Ніцой.

"Якщо в Чорноморську із семи шкіл аж чотири школи з навчанням мовою російської меншини – значить у даному місті живуть росіяни? І їх там більшість?

Якщо в Чорноморську всі росіяни – то все нормально, що там більшість російських шкіл. Якщо ж у Чорноморську живуть переважно українці, то чому міська влада примусово зросійщує українських дітей? Чому і досі не перевела школи на освіту українською? Залишивши для особливо буйних російську, як предмет", - написала Ніцой.

Нагадаємо, в одному із супермаркетів Харкова стався конфлікт через українську мову.