В Україні зняти готівку з банківської картки  можна буде на касах у магазинах та великих супермаркетах.

Про це повідомили у НБУ.

Як зазначається, нова реформа наразі не передбачає скасування банкоматів. Проте у Нацбанку визнають, що подібні нововведення роблять для того, щоб українці частіше розраховувались банківськими картками, а не готівковими коштами.

У Нацбанку також підкреслили, що можливість видавати готівку з кас підприємств існувала і раніше, але ці операції не були дуже зручними через їхнє відображення у звітності. Крім цього, процедуру не могли оформити через технічні можливості РРО.

Під можливістю зняти гроші в касах торгових підприємств мається на увазі те, що власник картки під час оплати покупки на касі картою автоматично отримує можливість зняти готівку. При чому ліміту на зняття державний регулятор не встановлював.

"...Це буде стимулювати їх частіше розраховуватися безготівковою формою оплати, а не знімати кошти з платіжних карток заздалегідь", - підкреслили в Нацбанку.

За інформацією НБУ, через карантин мережа POS-терміналів у першому кварталі істотно зменшилася. Такі цифри зафіксовані вперше в 2017 році.

У цілому, скорочення відбулося за рахунок Приватбанку (мінус 5,3 тис. терміналів) і Укрпошти (мінус 500 терміналів), в час як інші державні (без урахування Приватбанку) і іноземні банки наростили свою мережу.

Кількість банкоматів в Україні скорочується п'ять кварталів поспіль і за підсумками першого кварталу нинішнього року склало 35,6 тис., що на 300 банкоматів менше, якщо порівнювати з показниками за початок 2020 року.

Нагадаємо, у п’ятницю, 29 травня, на відкритті міжбанку різноспрямовано змінилася ціна євро і долара.