З наближенням зими потрібно вже готувати лижі і думати про те, куди поїхати, щоб насолодитися всіма зимовими принадами в повному обсязі. Про українські лижні курорти ми всі добре знаємо, проте окрім як на Буковелі, Драгобраті чи в Славську покататись на лижах можна і за кордоном. Як же вибрати найкраще місце для відпочинку?

Перш за все, гори повинні бути досить високими. Саме завдяки висоті можна буде розраховувати на наявність снігу і погоду, що підходить для катання. Вибирайте курорт, на якому є різноманітні траси, щоб можна було вибрати трасу, розраховану на ваш рівень катання, а також буде можливість навчити кататися дитині. Всі гірськолижні траси діляться на три категорії: призначені для початківців - легкі (сині) траси з поздовжнім і поперечним ухилом 25%, траси середньої складності (червоні) з ухилом до 40%, а також призначені для професіоналів і просто екстремалів - складні (чорні) траси з ухилом більше 40%, пише ertert.ru.

Професіоналам, мабуть, найбільше підходить Швейцарія, де траси мають різні рівні складності, а нічне курортне життя практично повністю відсутнє. Для охочих поєднати катання на лижах з приємним відпочинком ця країна не дуже підходить. Крім того, варто врахувати її дорожнечу.

Тим часом українці переважно відпочивають в Італії, Франції, Австрії та Андоррі. Найдорожчими і найбільш відвідуваними з цих країн є Італія і Франція, бронювати готель потрібно заздалегідь. Скі-пас для дорослих коштуватиме більше 150 євро на тиждень, однак воно того варте: підготовка трас і рівень обслуговування тут на найвищому рівні.

В Австрії траси також досить різноманітні і добре підготовлені, але катаються тут значно менше, і навіть у вихідні у високий сезон тут можна кататися цілком вільно. Курортів в країні багато, інфраструктура відпочинку і розваг прекрасно розвинена.

В Андоррі знаходяться гірськолижні курорти високого рівня, доступні за цінами. Лижників тут досить багато, і часто трапляються відлиги, які, правда, не заважають катанню завдяки достатній кількості снігових гармат. Також в Андоррі, зазвичай, сонячно, а це створює святковий настрій у тих, хто катається.

Тим часом в Туреччині відпочивати досить дешево, лижників тут небагато, але є свої мінуси: нерозвинена інфраструктура і частий брак снігу. Гірськолижний напрям туризму тут розвивається не так давно, тому до альпійських курортів турецьким ще дуже далеко.

У Словаччині відпочинок також не дуже дорогий, проте траси та підйомники тут не дотягують до сучасного рівня, та й погода підводить часто.

В Болгарії підготовка трас, рівень сервісу та інфраструктура на цілком задовільному рівні, крім того доброзичливість болгар і традиційна національна кухня забезпечують приємний бонус.

При виборі гірськолижного курорту не забудьте і про схили Кавказу. Увагу  тут привертає  дика природа, не зіпсована людиною, і порівняна дешевизна.