У результаті понад 30 обшуків, які проводять у членів групи, що мала на меті масштабний підкуп виборців, вилучили десятки тисяч доларів, розписки про виплату коштів та інші документи.

Про це під час брифінгу сказав заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко, повідомляє "Українська правда".

"Нами спільно з прокуратурою та ДБР проводиться більше 30 обшуків у вказаних членів угруповання. Під час їхнього проведення вже вилучено десятки тисяч доларів США, звітну документацію, розписки про вручення та отримання коштів та інші матеріали, які підтверджують протиправну діяльність", — сказав представник СБУ.

Він зазначив, що процесуальні дії та слідство ще тривають, а також продемонстрував відео, де окремі члени "виборчої піраміди" обговорюють суми для виплат, схему роботи, заходи безпеки тощо.

Зокрема, за словами Кононенка, на підкуп виборців тільки у Хмельницькій області планували витратити три мільйони гривень.

На відео, яке надало СБУ, перемовини вели В. Ковалевський, С. Білошицький, В. Ходулін і невідомі особи.

Під час розмов вони обговорювали, коли й як мають проводитися агітаційні хвилі, скільки коштів виплачувати агітаторам, зокрема, зауважували, що обіцяли платити по 500-700 гривень, а на ділі заплатили по 300.

Також Ковалевський інструктував, як треба поводитися, якщо раптом буде допит, радив вивчити певні статті Конституції, які дозволяють не свідчити проти родичів і наполегливо просив знищити, закопати у лісі, всю документацію, яка може підтвердити протиправну діяльність, зокрема, і на флешках.

За даними СБУ, загалом мережа планувала залучити до своєї діяльності понад 600 тисяч осіб.

У спецслужбі закликали українців не піддаватися на провокації та не продавати свої голоси і не підштовхувати до цього інших.

Раніше в СБУ заявили, що викрили "виборчу піраміду", яка працювала у низці регіонів України, керувалася народним депутатом і мала на меті забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.

Як писав "Вголос", також у четвер, 21 лютого, представники ВО "Батьківшина" повідомляли, що в Запорізькій області ДБР з СБУ проводять обшуки за місцем проживання співробітників штабу Юлії Тимошенко.

Інформацію про обшуки у ДБР підтвердили, водночас категорично відмовились коментувати, чи пов’язані вони якось із "Батьківщиною" або Тимошенко.