За минулий тиждень, з 24 до 30 вересня, у Львові на грип захворіло 3 468 осіб. З них діти становлять 47 відсотків, або 1 631 дитина.

Загальний епідпоріг не перевищений. Однак в одній категорії дітей — віком від 3 до 6 років — уже спостерігається незначне перевищення епідпорогу. З кожним тижнем кількість хворих дітей зростає.

На Львівщині, за інформацією головної санітарно-епідеміологічної служби у Львівській області, захворіло 6 719 осіб, з них діти становлять 60,2 відсотки. Перевищення епідпоказника поки що немає серед жодної категорії населення.

Медики запевняють, що жодної епідемії наразі немає, однак через кілька тижнів її можна очікувати на Львівщині. Основна причина — люди були не готові до пониження температури, до тих її добових коливань, які відбуваються зараз. Хворіють також через перетяг у маршрутках, через відкриті люки. Лікарі закликають переходити на трошки тепліший і зручніший для такої погоди одяг.

Як розповіли у санітарно-епідеміологічній службі, незначний ріст захворюваності почали фіксувати уже з початком навчального року, коли діти тільки пішли до школи.

Ріст захворюваності в основному відбувається там, де велике скупчення людей. Львівщина починає поступово входити в епідсезон, — зазначають у Львівській обласній епідеміологічній станції.

Водночас, як повідомляє голова санепідслужби України Анатолій Пономаренко, з листопада в Україні почнеться епідемія захворюваності на грип та ГРВІ. Чиновник запевнив, що є попередні прогнози про підвищення захворюваності в листопаді.

«У жовтні ще не планується рання хвиля, яка бувала в нас, виходячи з досвіду моніторингу», — розповів А.Пономаренко. Крім того, він зазначив, що на сьогодні ситуація в Україні щодо захворюваності на грип та ГРВІ стабільна, керована і контрольована.

Також очільники міністерства здоров’я України застерігають українців, що цьогоріч в осінньо-зимовий період в Україні очікують два нові штами грипу.

Зокрема, заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов зазначає: «За даними Інституту епідеміології інфекційних хвороб імені Громашевського, це вірус АН302, а саме новий штам «Вікторія Н3 М2» та вірус типу Б «Вісконсін». Він підкреслив, що особливістю нових штамів грипу буде нетиповість ускладнень у вигляді пневмонії. Стосовно вірусу Н1N1 "Каліфорнія", так званого «свинячого грипу», заступник міністра зауважив, що його роль буде другорядною.

Толстанов додав, що на сьогодні медичні заклади вже забезпечили 30 тисяч ліжко-місць на період спалаху хвороби, з персоналом проведені навчання. За його словами, під нові штами грипу вже готові нові актуальні вакцини.