Іноземні парламентарі, що підтримали Україну в ПАРЄ та, які оголосили про спільний демарш через повернення Росії, на зустрічі у Ризі узгодили подальші спільні дії.

Про це розповів голова комітету ВР у закордонних справах Богдан Яременко, передає "Європейська правда".

Парламентарі вимагатимуть зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, адже саме у період головування Франції та під її впливом Рада Європи вирішила зняти з РФ санкційний тиск.

Яременко зауважив, що депутати розраховують на таку зустріч під час осінньої сесії ПАРЄ. Відомо, що 1 жовтня президент Франції планує відвідати Страсбург і виступити на засіданні асамблеї.

Водночас Яременко не уточнив, чи планує Україна надсилати до Страсбурга делегацію нової ВР для відновлення повноцінної участі у роботі асамблеї.

У координаційній зустрічі в Ризі взяли участь депутати від 8 держав-членів Ради Європи: Польщі, Литви, Латвії, Естонії, України, Грузії, Швеції та Великої Британії.

Нагадаємо, що у жовтні Венеціанська комісія Ради Європи обговорить питання відповідності міжнародним стандартам проведення у 2016 році виборів до Держдуми РФ, зокрема, на території окупованого Криму, за результатами яких була сформована російська делегація у ПАРЄ.