Про це повідомляє прес-служба ГПУ, передає УНН

"Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Оперативного управління Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, розслідується кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Одеської міської ради та Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, за попередньою змовою з суб’єктами господарювання та приватними нотаріусами, в результаті чого інтересам суспільства в особі громади міста завдані тяжкі наслідки", - йдеться у повідомленні.

За даними досудового розслідування, протягом 2014-2017 років службові особи Одеської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, за попередньою змовою із службовими особами Департаменту комунальної власності Одеської міськради, приватними нотаріусами, керівниками "підконтрольних" суб’єктів господарювання, незаконно, без проведення аукціонних процедур, передали у власність об’єкти нерухомості, які перебували у комунальній власності територіальної громади Одеси, в результаті чого інтересам громади міста завдані тяжкі наслідки.

"При цьому, Одеським міським головою відповідно до рішень Одеської міськради видавались розпорядження про передачу в оренду "підконтрольним" юридичним особам, які мають ознаки фіктивності, ряду нежитлових приміщень та споруд, що перебували у власності територіальної громади м.Одеси", - додали у ГПУ.

Уточнюється, що в подальшому депутатами Одеської міськради за поданням Департаменту комунальної власності та постійної комісії з питань комунальної власності приймались рішення, якими фактично дозволявся викуп фізичним та юридичним особам (орендарям) даних об’єктів комунальної власності територіальної громади міста.

"На даний час слідчими Генпрокуратури проводяться обшуки у будівлях та приміщеннях Одеської міської ради, Департаменті комунальної власності, приватних нотаріусів, а також ряду пов’язаних суб’єктів господарювання. У ході обшуків вилучено ряд документів, що мають значення для кримінального провадження. Досудове розслідування триває", - зазначили у ГПУ.