Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Генеральною прокуратурою України до Окружного адміністративного суду м. Києва заявлено вимоги щодо скасування прийнятих 11 березня 2014 року Верховною Радою АР Крим та Севастопольською міською радою рішень про затвердження «Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим і м. Севастополя», якою передбачено за результатами призначеного на 16.03.2014 республіканського референдуму з питань територіальної приналежності Криму оголошення Республіки Крим незалежною і суверенною державою та звернення до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим  до складу Російської Федерації в якості нового суб’єкта.

Також оскаржено незаконні рішення Севастопольської міської ради від 07.03.2014 «Про забезпечення проведення загальнокримського референдуму 16.03.2014 в м. Севастополі», «Про затвердження кошторису видатків на підготовку і проведення загальнокримського референдуму 16.03.2014 в м. Севастополі» та «Про затвердження Тимчасового положення про референдум в місті Севастополі».

Одночасно заявлено клопотання про забезпечення вимог прокурора шляхом зупинення дії вказаних рішень.

Прийняті Верховною Радою АР Крим та Севастопольською міською радою рішення є очевидно протиправними та посягають на засади конституційного ладу, територіальної цілісності та устрою України, ставлять під загрозу громадський порядок і безпеку, життя і здоров’я людей, створюють небезпеку заподіяння шкоди суспільним і державним інтересам, що потребує втручання органів прокуратури.