"Члени банди, користуючись зв’язками із окремими співробітниками головного управління Національної поліції у місті Києві, а також з нотаріусом, викрадали, тривалий час утримували, завдавали побої, мордували та вбивали мешканців столиці з метою заволодіння їхнім житлом", – повідомляється на сайті Генпрокуратури.

Поки що підозрювані співробітники Нацполіції не затримані, стосовно них збирається доказова база, сказав журналістам 12 травня начальник департаменту ГПУ Володимир Гуцуляк.

На брифінгу очільники ГПУ розповіли, що до складу угруповання також входила жінка - мешканка міста Києва та чотири її спільники, які раніше були неодноразово судимі за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини.

У період з 2015 року по теперішній час організована група осіб, діючи на території Києва за схемою, що була поширена у 90-х роках минулого століття, відшукувала мешканців, з числа тих, які зловживають алкоголем чи вживають наркотики, не мають близьких родичів, які б могли претендувати на спадщину, розповіли в ГПУ.

"Встановивши за пособництва "перевертнів у погонах" таку особу, злочинці незаконно її викрадали та тривалий час утримували, шляхом шантажу, погроз, побоїв, позбавлення їжі та води примушували до передачі їм документів на майно, з подальшим його переоформленням у нотаріуса", – ідеться у повідомленні.

Підозрюваних у злочинах затримали під час "контрольованої з боку правоохоронних органів операції з викрадення людини".

"Внаслідок операції визволено з незаконного утримання трьох осіб, щодо яких планувалося вбивство", – додали у прокуратурі.

Зараз встановлено, що жертвами або постраждалими від квартирної банди є 8 людей, одна з яких – вбита, решта незаконно утримувалися.

У той же час жертв може виявитися більше, наголошують у прокуратурі. Слідчі вилучили картотеку, "де є відомості про сотні якщо не тисячі квартир", які банда, не виключено, планувала викрасти, повідомив журналістам начальник департаменту ГПУ Володимир Гуцуляк.

Слідчий наголосив, що на першому етапі метою проведеної спецоперації було врятування життя людей, попередження нових убивств, а не розмір заподіяння матеріальної шкоди.

Про масштаби викрадення квартир слідство зможе сказати після завершення розслідування.