Про це інформує прес-служба Генеральної прокуратури України.

Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом вчинення посадовими особами Державного концерну «Укроборонрпом» кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Це  порушення – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Під час перевірки щодо додержання законодавства про оплату праці було встановлено, що упродовж листопада 2012 – січня 2014 років на підставі виданих генеральним директором цього господарського об’єднання незаконних наказів заступників генерального директора та начальників структурних підрозділів Концерну було введено до складу наглядової ради та ревізійної комісії п’яти різних публічних акціонерних товариств.

Цими ж наказами було затверджено умови цивільно-правових договорів з надання вищевказаними особами послуг з виконання відповідних повноважень та зобов’язано керівників за рахунок коштів згаданих підприємств проводити щомісячну оплату у розмірі від 4 до 6 місячних мінімальних заробітних плат.

Усього в результаті виконання таких наказів на користь керівників Концерну акціонерними товариствами незаконно виплачено неправомірну вигоду за виконану на інших підприємствах роботу за сумісництвом на загальну суму понад 1,5 мільйонів гривень.