Про це заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко, передає «Українська правда».

«Інформація щодо припинення розшуку вказаних осіб Інтерполом не відповідає дійсності», - заявив він.

«І Янукович, і колишній прем'єр Азаров, і колишній голова МВС Захарченко та інші 18 осіб – представників колишнього режиму, оголошені у розшук міжнародний на прохання української сторони, і досі в ньому перебувають», - заявив Куценко.

Він пояснив, що сторінки щодо розшуку цих осіб відсутні на сайті через скарги, які подали їхні захисники до комісії з контролю за файлами Інтерполу.

«Що стосується того, що на сайті Інтерполу заблоковано файли щодо окремих розшукуваних осіб, в тому числі Януковича, Азарова, Захарченка, то це зовсім не означає, що їх знято з розшуку. Вони продовжують перебувати під червоною карткою. І можуть бути затримані у будь-який час в будь-якій країні світу», - сказав Куценко.

«Заблокування карток на сайті Інтерполу пов'язане лише з тим, що сторона захисту вказаних осіб направила скарги до комісії з контролю за файлами Інтерполу. Подання такої скарги не зупиняє розшукові дії Інтерполу, а лише призупиняє доступ до файлу по вказаній особі на сайті», - пояснив він.

Куценко наголосив, що працівники Інтерполу продовжують міжнародний розшук вказаних осіб і мають право їх затримати.

Він також додав, що за результатами розгляду скарги комісія з контролю за файлами приймає те чи інше рішення, що носить рекомендаційний характер, і направляє Інтерполу.

«І вже Інтерпол приймає колегіальне рішення, зупиняти чи не зупиняти розшук», - наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що з бази розшуку Інтерполу зникли майже всі екс-поплічники режиму Януковича, які були в міжнародному розшуку.