Проведеними протягом грудня 2010 року – січня 2011 року прокуратурою міста та прокуратурами районів міста Львова перевірками встановлено, що по м. Львову спостерігається масове відкриття інтернет-клубів, інтернет-кафе, інтерактивних клубів, азарт-клубів, закладів з надання послуг, пов’язаних із здійсненням електронних платежів, спортивних аналітичних агентств, які маскують організацію та проведення азартних ігор під видом діяльності з надання доступу до інтернет-мережі.

Так, 25.11.2010 року проведеною перевіркою із залученням працівників ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області в приміщенні будинку за адресою: м. Львів, вул. Хвильового, 14а під вивіскою «Інтерактивний клуб» виявлено зал ігрових автоматів, де було розташовано 12 гральних автоматів, на яких проводились азартні ігри з подальшою видачею грошових коштів (виграшів).

Окрім того, в ході перевірки у даному приміщенні виявлено 6 неповнолітніх, які здійснювали гру на електронних автоматах з метою отримання грошової винагороди, що свідчить про втягнення вказаних неповнолітніх у заняття азартними іграми.

За наведеного, 16.12.2010 року прокуратурою м. Львова порушено кримінальну справу за фактом зайняття забороненим видом господарської діяльності, щодо якої є спеціальна заборона, встановлена Законом, та втягнення неповнолітніх в азартні ігри за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 203 ч. 1, 304 ч. 1 КК України, яка перебуває на стадії досудового слідства.

Загалом за результатами проведених перевірок прокуратурою міста та прокуратурами районів міста Львова дотримання вимог законодавства у сфері грального бізнесу порушено 8 кримінальних справ, внесено 13 приписів і подань в органи місцевого самоврядування, державної влади та внутрішніх справ та винесено 10 постанов про порушення провадження про адміністративне правопорушення відносно керівників інтерактивних клубів.

Водночас, слід зазначити, що проведення органами прокуратури результативних перевірок у даній сфері більшою мірою залежить від оперативної інформації щодо діяльності інтерактивних клубів та супроводжується перешкоджанням їх власників у вигляді масового закриття клубів на час проведення таких перевірок.

З огляду на викладене, у разі наявності інформації про незаконну діяльність інтерактивних клубів на території м. Львова, прохання до громадськості звертатися із такою інформацією до органів внутрішніх справ або прокуратури.

Разом з тим, враховуючи актуальність питання щодо заборони грального бізнесу в Україні, перевірки органів прокуратури з даного приводу тривають.