Як повідомив перший заступник міського голови Олег Синютка, у бюджеті Львова на 2014 рік закладуть кошти на заміну гранітних півкуль на стовпці.

Під час засідання виконкому він зазначив, що півкулі є незручними для пішоходів, люди їх не помічають та зашпортуються за обмежувачі.

«Зараз багато дискусій, справедливих нарікань стосовно півкуль, які встановлені на проспекті Свободи. Багато людей має незручності через ці півкулі. Якщо їх забрати, будуть ще більше незручності, тому, що там одразу буде паркінг», – наголосив Синютка.

Водночас, секретар міської ради Василь Павлюк зазначив, що стовпці у Львові часто дисонують з архітектурою міста.

«Кожна вулиця, кожен мікрорайон має свою специфіку. В старій Європі практикують бетонні стовпці, вони вписуються в архітектуру, в нас є один такий стовпець біля Каплиці Боїмів, втім він вже зруйнований, ніхто його не реставрує. Але такі стовпці теж могли б бути в старій частині міста. Є такі вулички, де ці стовпці не вписуються, вони як інородне тіло», – сказав депутат.

Він запропонував, аби управління охорони історичного середовища ЛМР напрацювало пропозиції обмежувачів, які б пасували до ансамблю міста.