Усiх "бунтiвникiв" не взяли на закордонний тренувальний збiр до Словенiї, заборонили їм тренуватися на клубнiй базi. Цим хлопцям не знайшлося мiсця навiть у дублi! Худоб'як, Голодюк, Ощипко, Кополовець, Зеньов, Ткачук, Мiлошевич, Касьян, Даушвiлi та Богатiнов нинi тренуються пiд опiкою окремого тренера на стадiонi "Прогрес". Так до сезону готується чемпiон райцентру, а не флагман професiйного футболу!

Це безпрецедентний випадок в iсторiї українського спорту -- гравцi анi з основою, анi з дублем. Вони -- окрема група, група вигнанцiв.
Як вiдомо, одразу по закiнченнi сезону "Карпати" приголомшили спортивну Україну рiшенням виставити на трансфер аж 19 футболiстiв. Уже тодi експерти заявили: це роблять з метою зменшити зарплату спортсменам. Керiвники "Карпат" спростовували цi закиди. Та правда виплила. Аж десятеро з 19 гравцiв вiдмовилися вiд пiдписання угод на скромнiших фiнансових умовах. I це коштувало їм... мiсця у командi!

...В очах улюбленцiв мiсцевої публiки Худоб'яка, Голодюка, Ощипка, Кополовця бачу сум та розгубленiсть. "За що вони нас сюди вiдправили? -- дивуються хлопцi. -- Невже ми заслужили на таке ставлення?! Керiвники клубу показово з нас знущаються! Викинули на смiтник футболiстiв, якi вiддали по 6-10 рокiв свого життя "Карпатам"! 6 -- 10 найбiльш квiтучих футбольних рокiв! Вони нехтують справжнiми "Карпатами"!

Ну не можуть вони платити нам грошi, передбаченi контрактом. Прийдiть, пояснiть -- ми все зрозумiємо. Дайте гравцям статус вiльного агента, ми пiдемо в iншi команди. Нi, вони нас шантажують, змушують працювати за меншi грошi. Та ми не пiдкорилися -- й опинилися тут, на стадiонi "Прогрес".

"Мене загнали у глухий кут, -- каже Iгор Ощипко, один з небагатьох гравцiв сучасних "Карпат", який вдягав футболку нацiональної збiрної України. -- Керiвники клубу запропонували менi не лише зменшити зарплату за нинiшнiм контрактом, термiн якого закiнчується аж за рiк, -- вони пiшли далi й просили укласти нову угоду, ще на три роки. Щоб потiм заробити на можливому трансферi. Звiсно, я вiдмовився. Тому нинi я тут, а не у Словенiї".

Футболiст ображений на "Карпати" i за те, що досi не погасили боргiв. "Вони не заплатили менi за травень. Також клуб забув, що я лiкувався в Нiмеччинi, у клiнiцi Кельна, а вони обiцяли повернути грошi за лiкування. Нiхто нiчого не повертає. Я потребую реабiлiтацiї через травмоване колiно. Хiба на "Прогресi" можна пройти електро- чи магнiтотерапiю? Ми не можемо потрапити на базу, де є лазер, де є магнiт. Мене кинули напризволяще, бо знали про мою травму".

Iгор Худоб'як, символ "Карпат", який завжди дипломатично висловлювався про поведiнку своїх керманичiв, не мовчить уже: "Ми ображенi. Не думали, що все так закiнчиться, хоч знали, що свого часу такi хлопцi, як Кузнецов, Федецький, Федорiв та iншi, опинялися у дублi, бо не хотiли виконувати волi начальства. Нинi аж десятеро вiдмовилися пiдписувати угоду з меншою зарплатою. Це було iндивiдуальне рiшення кожного. Ми мiж собою не домовлялися".

Футболiсти ставлять у приклад дiї київського "Динамо". Цей клуб достроково розiрвав контракт iз Тарасом Михаликом, щоб той за безцiнь мiг працевлаштуватися в iншiй командi. "Так "Динамо" показує повагу до гравця, який роками служив командi. А в нас усе по-iншому, до нас дике ставлення", -- ображаються спортсмени.

Хлопцi жалiються, що не можуть повноцiнно готуватися до сезону. Їм було б краще навiть у резервному складi, бо там тренуються понад 20 гравцiв. А десятеро хлопцiв не мають iгрової практики i грають лише в "дир-дир". Якi наслiдки матиме така пiдготовка? "А нам уже байдуже. Краще зав'язати з футболом, анiж терпiти таке приниження", -- зiтхають вони.

До речi

"У цiй ситуацiї може бути двi розв'язки, -- каже в коментарi Експресу Iгор Паламарчук, агент ФIФА. -- Якщо "Карпати" захочуть, то цi гравцi можуть тренуватися окремо навiть рiк чи два, допоки закiнчиться термiн їхнiх угод. I лише тодi зможуть перейти в iншi клуби. Зрозумiло, що в таких умовах хлопцi можуть знищити свою кар'єру. Зате вони весь цей час отримуватимуть грошi, передбаченi у контрактi.

Кращий варiант -- якщо "Карпати" їх продадуть. Клубовi невигiдно платити великi зарплати гравцям, якi не виходять на поле у матчах. Краще хоч копiйки отримати вiд трансферiв i скинути зi себе тягар пiд назвою "зарплата". Хай там як, але нинi вiд гравцiв нiчого не залежить. I в цьому їхня бiда".

Джерело: lvivexpres.com