Лікарі склали список препаратів, разом з якими вживання соку категорично не рекомендується.

Вчені з університету провінції Південно-західна Онтаріо опублікували нове дослідження, згідно з яким 43 медикаменти у поєднанні з грейпфрутовим соком можуть викликати серйозні проблеми для здоров'я. У 2008 році в цьому списку було лише 17 препаратів, проте тепер з'ясувалося, що ризик ускладнень значно вищий.

«Імовірність летального результату може бути невеликою, проте не варто недооцінювати ризики, - пояснює один з авторів статті професор Девід Бейлі. - Лікарі повинні знати і повідомляти своїм пацієнтам, що кілька нових препаратів можуть мати негативний вплив на здоров'я».

У соці грейпфрута містяться фуранокумаріни, які заважають нормальному розчиненню препаратів і підвищують токсичність ліків, а також змінюють їхній вплив на організм. Це, зі свого боку, може спричинити передозування або більш серйозні побічні ефекти. Зокрема, можуть початися проблеми з серцем, ниркова недостатність, руйнування м'язів, труднощі з диханням і навіть виникнення тромбів.

Раніше американці зверталися по допомогу схожі проблеми, але точна кількість випадків не відома.

Щоб запобігти шкідливому впливові, вчені радять ретельно читати інструкції до медичних препаратів і звертатися за консультаціями до лікаря.

«Вголос»