Митрополит Грецької православної церкви Амвросій піддав критиці дії Вселенського патріарха Варфоломія через рішення надати автокефалію Українській православній церкві.

Про це повідомляє “Інтерфакс“.

“Нам мало стількох проблем, так наш патріарх ще й перебуває на межі церковного зіткнення Вселенського патріархату з великою Російською церквою! Біля наших дверей стоїть новий церковний розкол!” – заявив він.

Митрополит додав, що якщо до цього додати ще й внутрішні суперечки, то церковний стан справ в наш час стане надзвичайно трагічним.

Також, він зазначив, що Вселенський патріарх повинен символізувати єдність у православному світі, вирішувати суперечки і конфлікти між помісними церквами і церковними діячами. Однак, за його словами, Константинополь судячи з останніх подій нібито поставив перед собою зворотну задачу.

Зокрема, Митрополит докоряє Варфоломію тим, що той перестав бути гарантом церковної єдності і всіма способами намагається посилити свій вплив у православному світі.

Ієрарх Грецької церкви назвав помилковим кроком дії Константинопольського патріарха щодо України, де “розкольницька українська церква має отримати визнання від патріархату Вселенського”.

Зазначимо, що 19 квітня ВРУ проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Президент Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Патріарх Київський Філарет заявляв, що після отримання Томосу про автокефалію УПЦ КП парафії, священики та єпископи, які не приєднаються до Української єдиної помісної церкви, не матимуть права називатися Українською православною церквою, а будуть лише митрополією чи екзархатом Російської православної церкви в Україні.

31 серпня Вселенський Патріарх Варфоломій оголосив російському патріарху Кирилу про впровадження автокефалії в Україні.